Olisiko Iltalehti klikki otsikoiden ykkönen?

Anonyymi-ap

Eniten ehkä ärsyttää sairauksiin liittyvät otsikot. Ihminen kiinnostuu mutta asia maksumuurin takana. "tämä sairaus vaanii nyt Suomalaisia" Maksumuuri sopii paremmin muissa aiheissa.

Ukrainan sodan uutisointi ja Tumpin haukkuminen tehdään usein raflaavilla otsikoilla.

"Nyt puhuvat Trumpiin kyllästyneet amerikkalaiset" "Donald Trumpilta turhamainen temppu" "Trumpin nimittämä virkamies ylistää Putinia"

Tutkijat: Venäjä sotii oudosti, Huoli Venäjän ydiniskusta nousi – Jopa Trumpia varoitettu

jne jne ja ihan joka päivä turhaa palstan täytettä demokraattien uutistoimistoilta.

16

125

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Toimitus taitaa olla täynnä vihervasemmistolaisia pissiksiä.

      • Anonyymi

        Tai oikeastaan persuja, niin luokatonta on otsikointi.


    • Anonyymi

      paljon klikki otsikoita "yksi asia yllättää .. " tms.

      ja sitten usein sitä yhtä asiaa ei lue ! sen tyyppistä että otsikon asia , Ei lue , ei löydy..

    • Anonyymi

      Oletko kokeillut näitä orgasmeja? Lue myös vinkit niihin. Harva tuntee naisen kaikkia erilaisia orgasmin tapoja. Järisyttävä anaaliorgasmi ja reilusti suihkuava vesiputousorgasmi ovat aivan mahdollisia – lähes kenelle naiselle tahansa.

    • Anonyymi

      6 merkkiä sairaudesta, josta Pamela Anderson parani

      Eräänlaisen kurkkukivun taustalla voi olla harvinaisempi tulehdus tai jopa syöpä.

      Muutama seikka tekee seksistä vanhemman miehen kanssa kuulemma erityisen nautinnollista.

    • Anonyymi

      "Muskin Trump-syytökset katosivat mystisesti"

      Miten niin mystisesti? Mitä mystistä siinä on että viestejä poistetaan

    • Anonyymi

      90-luvulla Iltalehti oli vielä kunnollinen, oli vähäpukeinen iltatyttökin takasivulla.

    • Anonyymi

      Tänään mm seuraavaa

      Suomi-raivo leviää Kiinassa, aika paksusti sanottu yleistäen yhden yrityksen tekemä kielikurssi, joka hoidettu luokattomasti.


      Los Angeles täyden sekasorron vallassa – Käsittämättömät kuvat, suhteellisen pieni joukko laittomia siirtolaisia ja rikollisia vastustaa karkottamisia, otsikko antaa täysin eri kuvan

    • Anonyymi

      Tänään:
      Trumpilta järjetön väite – ”Miten amerikkalaiset äänestivät tällaista höppänää?”

    • Anonyymi

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/eea9a4fb-db53-4b7d-aedf-f3fe0719945f

      Pelottava mies
      Moni nainen hätääntyy, kun tuntematon mies kävelee perässä kadulla tai jää samalla pysäkillä pois. Usein myös hyvästä syystä. Miehet kertovat nyt, miltä tuntuu olla jatkuvan tarkkailun kohteena. Vastaukset pysäyttävät.
      – Minulta pääsee sellainen syvä sisäinen huokaus, kun minut profiloidaan vaaralliseksi tai huonoksi mieheksi, kertoo Markku, 49.

      Markku kuvailee, kuinka kadulla kävellessään hän voi nähdä naisen pelokkaasta katseesta, että tämä ajattelee hänen olevan uhka. Moni muu mies kertoo samasta. Tunteeseen sekoittuu monella turhautumista, jopa häpeää.


      JESSUS mitä juttuja tässä lehdessä

    • Anonyymi

      Vatsa kuin ilmapallo, näin saat kaasut nopeasti ulos etkä joudu pidättelemään pierua löytyy maksumuurin takaa

      • Anonyymi

        Hyvä on hajun pysyäkin muurin takana.


      • Anonyymi

        Juu tämän olisin halunnut lukea joskus on kaasuja mutta jäi tieto saamatta en ala maksamaan


    • Anonyymi

      Klikkasin yhtä otsikkoa kun valehdellen antoivat ymmärtää että happosateet jo hanavedessä syövyttää sormia.
      Mutta se olikin vaan järvihauki joka puraisi miehen sormen verille.
      Poistin iltalehden kirjanmerkeistä enkä enää lue sen harhautuksia.

      Osoittaa miten toimittaja lapset tykkää valehdella ihmisille koska ovat valheen aikakauden kasvatteja.

    • Anonyymi

      Täältä näet järjestyksen


      Klikkaa klikkiä!



      Ei ole

    • Anonyymi

      No nyt osuit just asian ytimeen hyvä !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      85
      4578
    2. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      86
      4416
    3. Onko mukava nähdä minua töissä?

      Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
      Työpaikkaromanssit
      43
      3759
    4. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      17
      3572
    5. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      40
      2977
    6. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      2784
    7. En kirjoita sulle tänne

      Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
      Ikävä
      21
      2711
    8. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      39
      2113
    9. Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi

      Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta
      Ikävä
      158
      1758
    10. Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?

      Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli
      Maailman menoa
      110
      1316
    Aihe