kyllä saisi olla vastustusta eu vastaan enemmän kuin tuo uutinen kertoi,luvut pitäisi olla 80%vastaan ja 20%eos
on niitä eu:n hulluja puolustajiakin vielä näemmä hengissä,hulluja ovat
on niitä eu:n hulluja puolustajiakin vielä näemmä hengissä,hulluja ovat
Vastaukset 14
Vanhimmat
Luulin ,että täällä puhutaan EU:sta eikä psykiatriasta!! Vaan mistäpä minä tiedän jos oletkin ihan oikea psykiatri ja olet löytänyt uuden hulluuden lajin: Euroopan unionin puolustamisen.
Noista prosenttiluvuista vielä. Tutkimus on siis mielestäsi väärin tehty kun Sinun mielestäsi vastustajia PITÄISI olla enemmän. Kansa on siis väärässä. Vaihda kansa mieleiseksesi niin saat haluamasi tuloksen!
että otanta olisi epätasainen ja että luulisi että vastustajia on todellisuudessa enemmän
väännän rautalangasta,eli tarkoitin että on ihme ettei eu:n vastustajia ole tuon enempää,eli olen pettynyt siihen että tulos on kuitenkin noinkin tasaväkin puolustajien ja vastustajien välillä.
eli oletien vastustajia olevan huomattavasti enemmän kuin gallupissa oli.
eli siis yksinkertaistettuna vastusta erittäin jyrkästi eu:ta
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/sahkeet.asp?id=1019046
Ilta-Sanomien ja yleensä suomalaisen median juttuihin ei ole luottamista ja ne ovat vääristeltyjä juttuja, niinkuin änkyrät ovat todenneet.
Miten ne nyt sitten kelpaavatkin yhtäkkiä lähteeksi?
"Miten ne nyt sitten kelpaavatkin yhtäkkiä lähteeksi?"
Eiväthän ne kelpaakaan koska ne ovat vääristeltyjä niinkuin itsekin myönnät. Sinulla on varmaa hyvä selitys miksi Ilta-Sanomien mukaan vastustajia on silti enemmän?
Teidänhän se pitää selittää minulle, miten se lähde onkin luotettava. Teitä mukaellen, kannattajia onkin enemmän kun lähteeseen ei voi luottaa.
Emmie jaksa. Tässä tarvittaisiin kymmenen viisasta.
Tässä vaan tarvitaan sitä että hourailut median "puolueellisuudesta" loppuvat.
Tutustupa Teppo asioiden taustoihin, ota selvää vaikka Bilderbergistä ja sen kytköksistä mediaan ja kerro sitten, onko media liekanarussa vai ei.
Itse aloititte hourailut näistä, joten ei siis voi mediaa teidän mukaan uskoa. Olisivatko jotkin Vapaa Suomi nimisen paskalehden poliittisilla tarkoitusperillä varustetut jutut uskottavampia, millä perusteella?
Kannatusta ollut säännöllisesti enemmän jäsenyyden aikana kuin vastustusta, ei yksi pääsky kesää tee.
Tilanne on muuttunut. Aiemmin EU:ta on varmaankin pidetty varsin yhdentekevänä ja harmittomana tapauksena. Nykyisin epädemokraatisena pidetty perustuslakiprosessi ja liittovaltiokehitys laskevat EU:n suosiota. Myös nettomaksuosuuden kasvu laskee EU:n suosiota. Tulevaisuus näyttää onko "kesä" todella tulossa. :)
Kyllä eu;ta vastustetaan enemmän mitä TIEDOTUSVÄLINEET antaa ymmärtää. Tämän tietää Suomen Hallitus ja muut ANTOLAT.
Muutenhan Hallitus olisi uskaltanut antaa äänestää PERUSTUSLAISTA!!!!!!