Orpon neronleimaukset: Stubb ehdokkaaksi ja persut hallitukseen

Orpolla on ollut ainakin kaksi neronleimausta.
1. Hän toi Stubbin Kokoomuksen pressaehdokkaaksi. Hän näki, että Stubb on ainoa kokoomuslainen, joka saattoi voittaa siihen asti galluppeja suvereenisti hallineen Haaviston.

2. Hän otti persut hallitukseensa. Käyttämällä persuja kumileimasimena hän saa helposti läpi EK:n märimmätkin köyhän ja duunarin potkimisunelmat. Ja samaan aikaan hän saa persujen kannatuksen romahtamaan.
9184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Häkkänen vetää vielä jakkaran Orpon alta pois? Mitä yritti mm. silloin, kun kokoomus Orpon johdolla oli ollut aikansa persujen varjossa oppositiossa sen kakkospuolueena. Orpon omiessa arvot puolueelleen joita käytti tekosyynä Halla-aholaisten potkimiseen oppositioon Sipilän hallituksesta. Yksi Halla-ahon suurimmista saavutuksista, kokoomuksen saaminen persujen taakse heidän mamupolitiikan ajamisessa.

Match in heaven persujen saadessa hankkeitaan läpi Orpon kanssa joita eivät olisi saaneet läpi missään muussa hallituksessa. Orpon kohdalla sama homma hänen saadessa persujen kanssa hankkeita läpi, joita ei olisi koskaan saanut läpi muissa hallituksissa.
Persujen tietäessä jo ennen vaaleja kuinka kannatukselle käy, jos hyppäävät Orpon leikkurihallitukseen. Kuten myös sen, että sa samainen Orpon hallitus on AINOA hallitus mihin persut voi yleensä päästä ja AINOA hallitus missä saavat mamupolitiikan kiristykset läpi, joiden takia politiikkaan mukaan lähtivät. Persujen siis saavuttaessa KAIKEN jopa enemmän kuin uskalsivat edes haaveilla hintana niistä hetkellinen kannatuskato. Sinun aymafiaa hokevan rotuoppia julistavan f-hatun sotiessa s24 palstoille 24/7-365vrk vuodessa hallituksen perään joka toteuttaa haaveesi esim. työmarkkinauudistukset ja mamupolitiikan kiristykset. Joita vailla olit vuosia s24 palstoilla ennen vaaleja niitä nyt päivittäin vastustaessa ne saadessasi koska persut oli osallisena niissä. Sitä se skitsofrenia teettää...

Äänestä
  • "seuraava hallitus, mistä ikinä se koostuukaan, joutuu tekemään vaikeaa päätöksiä. Uskoisin jopa, että [Juha] Sipilän kauden kikyt jäävät kalpenemaan näiden rinnalla."

    Purra 14.09.2021

    "Kansa ei jättisopeutuksista vaaleissa välttämättä kiitä. Sen sai tuta pääministeri Juha Sipilä kautensa päätyttyä."

    Purra 31.12.2024

    Äänestä

Sinä ap itkit vaalien alla vuoron perään kuinka ps myy nahkansa hillotolpista ja kuinka ps yhteistyökyvyttömänä pakenee hallitusvastuita oppositioon. Sinun syyttäessä Purraa Orpon leikkauksista (joita olet vuosia vailla ollut ja joihin kiristyksiä vailla olet) ennen kuin Orpo ennätti edes aloittamaan hall.neuvotteluita persujen kanssa. Sinun vaatiessa päivittäin oikeistohallitusta nurin persuineen sinun itkiessä sen jälkeen persujen perään koska ne ovat oppositossa hallituksen sijaan josta sinä niitä ulos vaadit päivittäin. Hällä väliä siitä, ette ne ajaa hallituksessa tasan tarkkaan politiikkaa mitä sinä itsekkin ajat ja kannatat. Erona vain se, ettei ne julista rotuoppia teidän äälioikeistolaisten tavalla miksi te persuista pihalle lensitte. Lopputuloksella missä sinä ap olet siitä asti persuja vainonnut ja maalittanut suomi24 palstoilla 18-22h/365vrk vuodessa oli arki tai pyhä, joulu tai juhannus.

Äänestä

Vaihtoehtona Häkkänen kokoomuksen pressaehdokkaana mikä olisi tarkoittanut sitä, että Haavisto olisi nyt Suomen presidentti?

Samat levyt pyörii vuoden jokaisena päivänä grammarinneula jumissa... jumissa.... jumissa.... jumissa valtavilla toistomäärillä.

Äänestä
  • Jos tuppurainen ei olisi herättänyt nukkuvia persuja äänestämään stubbia vttuilemalla halla-aholle haavisto voisi olla pressa.

    Äänestä

Mölypersu hermostui ja kunnolla. Alkaa persujen puntti tutista kannatuksen romahtaessa.

Äänestä
  • Sehän on niin, että kansa päättää Suomessa toistaiseksi. Jos jollain puolueella ei ole kannatusta, se poistuu valikoimista sivummalle. Tämä on fakta, vielä tänään, huomisesta en tiedä.

    Äänestä

Stubbista en tykkää ollenkaan oli pressa tai ei.Tietenkin Orpo halusi kaljakaverin pressaksi ja palkkiotakin korotettiin.Stubb ja Iines ovat mielestäni teennäisiä ja miellyttävät lähinnä teennäisiä porvareita Persut oli puolestaan fiksu valinta.Nehän häärää onnessaan Kokoomuksen apupuolueena.Kokoomuksen on helppo uunottaa tuota onnetonta sakkia,joilla on 24/7 rasismi agenda.Kokoomus sallii rasismin ja persut pettää vaikka omansa.

Äänestä
  • Stubb reissaa verorahoilla ja hovi ylistää

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Orpolla on ollut ainakin kaksi neronleimausta.
1. Hän toi Stubbin Kokoomuksen pressaehdokkaaksi. Hän näki, että Stubb on ainoa kokoomuslainen, joka saattoi voittaa siihen asti galluppeja suvereenisti hallineen Haaviston.

2. Hän otti persut hallitukseensa. Käyttämällä persuja kumileimasimena hän saa helposti läpi EK:n märimmätkin köyhän ja duunarin potkimisunelmat. Ja samaan aikaan hän saa persujen kannatuksen romahtamaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu