Vasemmistolaiset karkoitettava

Länsimaista. Menetämme kaiken uskottavuuden liian sallivissa yhteiskunnissa. Ilman kuria ja järjestystä syntyy kaaos joita nyt todistamme kaikkialla länsimaissa.
13115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

KANNATETAAN

Äänestä

Mihis ne karkotetaan..Kemiin vai Karkkilaan ?

Äänestä
  • Putin on big boss . Venäjällä ei ole ikinä lakkoja , ei wokea ja mielaritki ovat heti vankilassa .

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Putin on big boss . Venäjällä ei ole ikinä lakkoja , ei wokea ja mielaritki ovat heti vankilassa .

    Persut ihannoi Putinia enemmän kuin trumppii .

    Äänestä

Aloittaja on ensimmäinen karkoitettava, Pohjois-Korea on oiva määränpää ääliölle.

Äänestä
  • Eikös se ole teidän unelma? Sama aate ja kaikki totalitarismin herkut.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Eikös se ole teidän unelma? Sama aate ja kaikki totalitarismin herkut.

    Samoin puttela.

    Äänestä

Maahanmuuttajille yms. taustan omaaville on korostettu vihapuheen suhteen nollatoleranssia ... sen kuuluisi koskea jokaista aatteeseen, uskontoon tai etniseen taustaan katsomatta .... ei taida ihan toteutua. Joku ns. " normaali aikaihminen" voi harrastaa mielenosoituksellista, lapsellista käytöstä jatkuvasti eikä pysty käsittelemään asioita aikuisen ihmisen tasolla....

Äänestä

Sisällissodan jälkeen vasemmistolaiset olivat hiljaisia muutaman vuosikymmenen jostain syystä.

Äänestä

Onneksi aloittaja vaan trollailee. Kukaan ei tosissaan kirjoittele noin typeriä juttuja

Äänestä
  • Kyllä persut kirjoittelevat typeryyksiä ihan tosissaan.

    Äänestä

Juu tiedän kyllä mitä laitaoikeistolaisille se "kuri ja järjestys" tarkoittaa. Se tarkoittaa sitä, että kaikkien tulee olla ehdottoman lojaaleja kansan johtajalle ja totella häntä kaikessa.

Se taas kertoo jotain hyvin olennaista äärioikeistolaisista, pohjimiltaan he ovat pelokkaita, raukkoja jotka eivät kykene ottamaan vastuuta. Mieluummin he piiloutuvat johtajan selän taakse ja asettuvat puolustaan häntä.

Äänestä
  • Tietenkin pitää olla lojaali, muuten syntyy kaaos.

    Venäjällä harvoin kukaan kapinoi Putinia vastaan, Navalnyi oli yks tyhmä vassari.

    Ei vassarit näitä tajua, katoko kukaa ei heitä komentele vaan he kertoo herroille mitä tehää.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Länsimaista. Menetämme kaiken uskottavuuden liian sallivissa yhteiskunnissa. Ilman kuria ja järjestystä syntyy kaaos joita nyt todistamme kaikkialla länsimaissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu