Onko nuoriso nykyisin niin sekaisin, että tykkää tuollaisista huumeissa olevan näköisistä tyypeistä, jotka kirkuvat kovaa? Onko tuo "mielenhallinta"? Itsestäni tuo video on vastenmielinen mielisairautta ja huumeita ihannoiva. Ei terve ihminen käyttäydy tuolla tavalla. Laitan tästedes R-kioskin boikottiin, tuollaisen hulluuden vuoksi.
Mikä idea R-kioskin kirkuva nainen videossa on?
Anonyymi-ap
7255
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Nuorten aivopesua huume ja psyko myönteiseksi, sitä tuo on.
Et sitten ole koskaan sattunut kuulemaan Deep Purplea?
:D
Ja olihan niitä muitakin kuin Gillan jotka jo 70 luvulla kirkuivat kovaa; ja sen aikainen nuoriso tykkäsi.
Olen kuullut, mutta se ei liity tähän juttuun mitenkään.
Miksei liittyisi?
Kirkuminen on todistetusti aina vedonnut nuorisoon, kaikkina aikoina; ja samalla sen aikakauden vanhemmat taas sitä halveksii.
Kun olit nuori, oletan että kenties tuolloin 70 luvulla, vanhemmat halveksi sitä Gillanin kirkumista samalla tapaa kuin sinä nyt tuon minkälie mainoksen kirkujaa.
Olet siis vain tullut vanhaksi, siksi et tuota tämän ajan kirkujaa ymmärrä.
ps. en ole nähnyt mainosta, FOXTEL ei sellaisia näytä, enkä ole kiinonostunut katsomaankaan, pääosin kommenttiesi takia.
Et ymmärrä ollenkaan koko juttua, vaikka se on väännetty rautalangasta!
Sinä tässä et ymmärrä että kiljuminen on aina ollut nuorison mieleen samalla kun häiritsee kaltaisiasi senioreja.
"Mikä idea R-kioskin kirkuva nainen videossa on?"
Se, mikä oli kirkujan luonne, ja se, paljonko maksettiin.