Joka mennyt kuin kommunsitinuorten palstaa katselisi, he tyylillään täällä metakoi -herjaten meitä keskustalaisia. Tulen esittämään kirjoituksissaan poistamistaan, kuten hekin esittää meidän keskustalaisten kirjoitusten poistamisia -siinä onnistuneetkin. Viittaa että heitä levinnyt ylläpitoonkin.
Tämä ei kommusnistien, ei punavihreitten palsta, vaan meidän keskustalaisten palsta, johon häpellisesti iskeneet meidän keskustalaisten kirjoituksia poistaen.
Tämä ei kommusnistien, ei punavihreitten palsta, vaan meidän keskustalaisten palsta, johon häpellisesti iskeneet meidän keskustalaisten kirjoituksia poistaen.
Vastaukset 42
Vanhimmat
Persutrollit täällä mellastaa!
Ja Pietarin trollit . Samaa skeidaa tulee niiltä .
Pietarin trollit on Ano Tursun politiikan eloKAPInalliset tai muuten elämäänsä pettyneitä väyrysläisiä.
Ja kommunistinuoripersu ammattikoululainen.
73 v, enkä ole amis, vaan yo-merkonomi.
Persutrolli vastailee itelleen, no, eipähän tule riitaa.
Jos haluat ymmärtää tätä palstaa, niin:
1. Keskustalaisten, kokoomuslaisten, vasemmistolaisten, persujen ja muiden aloitukset tapaavat säilyä, jos aloitusten aiheena on jotenkin Keskusta ja sen politiikka.
2. Muut aloitukset tapaavat poistua, jos niistä tehdään ilmoituksia, edustaa niiden tekijä mitä suuntausta tahansa. Myös keskusteluavaukset palstan keskusteluista tapaavat yleensä poistua, koska ne eivät ole tämän palstan aihe. Sen vuoksi sinun tämäkin aloituksesi on vaarassa poistua, jos joku tekee siitä ilmoituksen (itse en aio tehdä), koska aloituksesi ei varsinaisesti liity palstan aiheeseen.
Ei pidä paikkaansa. Vasemsmitolaisten rääkyjien herjaavat kirjoitukset säilyy. Keksutalaisten asialliset kirjoitukset poituu. Omakohtaisia kokemuksia ihan aito-arskan ajoilta, en nyt viitsi toistaa niitä kirjoituksia, jotka on tallettu. Paloheinän priimus vielä yllytti niitä poistamaan.
Voisin kyllä yhden laittaa, niin kysyn, miksi poistettiin, aito-arska voisi vastata.
Olet itse palstan pahin rääkyjä. Jatkuvaa nillitystä ohi palstan aiheen.
Säilyvissä tai poistettavissa kirjoituksissa ei varmasti ole kyse siitä, mitä suuntaa niiden kirjoittaja edustaa vaan siitä, liittyvätkö aloitukset Keskustan politiikkaan. On täysi syy poistaa "keskustalaisten" kirjoittajien aloitukset silloin, jos ne eivät käsittele Keskustaa tai sen politiikkaa. Tällä palstalla yksikin on kirjoittanut kaikesta muusta kuin Keskustan politiikasta, lisäten vain sen, että hän on "keskustalainen". Ei sellaiset kirjoitukset liity palstan aiheeseen.
Sitten taas, jos vasemmistolainen tai persu tai kokoomuslaine kirjoittaa pilkalliseen sävyyn Keskustasta, niin se on palstan aiheeseen kuuluvaa. Kunhan ei herjaavalla tai lainvastaisella tavalla kirjoita, niin negatiivisetkin aloitukset palstalle kuuluvat.
Ei se nyt ihan noinkaan tarkkaa ole, että ketjujen avauksissa ja kommenteissa pitäisi mainita sana Suomen Keskusta ja ottaa kantaa puolueen politiikkaan. Eihän keskustalla ole edes kantaa moniin aiheisiin, jotka ovat luonteeltaan yleispoliittisia tai sellaisia, joita käsitellään hallituksessa ja eduskunnassa. Avauksella voidaan ikään kuin haastaa keskusta tai oikeammin sen kenttäväki juuri ottamaan kantaa. Esimerkkinä vaikkapa makkaransyönti, koska eduskunta ottaa ajoittain kantaa ravintosuosituksiin.
Jos haluaa keskustella makkaransyönnistä tällä palstalla, niin asiaan on syytä aidosti sisällyttää jotain Keskustan politiikkaan liittyvää.
Tämä ei ole palsta, jossa kysyttäisiin Keskustan kenttäväen kantaa asioihin, koska sellaisia henkilöitä ei tällä palstalla varmaankaan muutamaa enempää ole, enkä usko puoluejohdon tällä palstalla juuri vierailevan.
Jos haluaa keskustella makkaransyönnistä, niin sille asialle on parempiakin foorumeita. Ja jos keskustalaisten makkaransyönti ja siihen liittyvät asiat kiinnostavat, niin asiasta voi lähettää viestiä puolueen johdolle? Olisiko mielestäsi Keskustan tehtävä asiaan jotain virallista linjausta?
Mitä sellaisia aiheita voisi olla, jotka koskevat ainoastaan Suomen Keskustaa? Puolueorganisaation kokousten pöytäkirjatko?
Keskustan harjoittama politiikka. Hallituksessa politiikka hallituksessa ja oppositiossa oppositiopolitiikka. Suomen Keskusta -nimisen puolueen tekemiset.
Ei siis tekemättä jättämiset?
Vakavasti ottaen, eipä varsinkaan oppositiopuolueiden palstoilla montakaan avausta tehtäisi, jos aihepiiri olisi noin rajattu. Ajatellaan vaikkapa YLE:n, Maikkarin tai Hesarin uutisia Suomen Keskustasta. Muutama aihe vuodessa korkeintaan. Tuskin tavalliset ihmiset ovat mediaa innokkaampia arvioimaan oppositiopuolueiden politiikkaa.
Tämä Suomi 24 on kuitenkin suomalaisen yksityisyrittäjän liiketoiminta-alusta. Olisi edessä ainakin puoluepalstojen sulkeminen, jos niillä tehtäisiin vain muutama kymmenen avausta vuosittain. Kuka viitsisi nähdä vaivan, että kävisi katsomassa, onko avauksia ilmaantunut? Kun säännöllisiä kävijöitä ei ole, eivät mainostajatkaan tietenkään osta Suomi 24:n omistajalta mainostilaa.
Tietysti voi tehdä avauksia myös Keskustan tekemättä jättämisistä.
Mitä makkaransyöntiin tulee, niin tässä ote Keskustan visiosta 2030:
Meidät tunnetaan kotien ja kotiseutujen, osaamisen, työn ja yrittäjyyden, hyvinvoinnin, KOTIMAISEN RUUAN ja vihreän talouden puolueena.
Epäilemättä Keskustan ajattelussa kotimainen ruoka sisältää myös suomalaisen lihankasvatuksen.
Voitko Pankkolängvitsi lopettaa kiitos.
Siisti ensin oma suusi.
Jos nyt lähdettäs siitä että kun ylläpito sen sallii niin asia ei ammattikoululaisille kuulu.
Huomautan myös että spämmääminen on palstan säännöissä kiellettyä.
Mitä tämä ammattikoululainen tekee.
Näistä olen poistoja teetättänyt.
Voitko Pankkolängvitsi olla hiljaa. Pysty ei kaipaa neuvojasi.
Näistähän olen ammattikoululaista kehoittanut tekemään avauksen.
Eli tällöin keskustelu rajataan keskustan puoluevaltuuston pöytäkirjoihin ja 20 vuotta vanhan Nuorisosäätiö asian spämmäämiseen.
Erehdyit henkilöstä.
T: "Samuel" Tampereelta
Jälleen erehdyit henkilöstä.
T: "Samuel" jälleen
Jos sinä haluat rajata, niin se ei muiden tekemisiä rajoita.
T: "Samuel" jälleen
Vasemsmito paljastaa persutrollin.
Vasemsmito?
Keksusta?
Itelleen kun vastailee, ei tule riitaa.
Puhuu antifapoika nokkarengas tuulessa heiluen.
Tähänpä mielisin lisätä: tilulilulii, tilulilulii.
Esko Nurmijärveltä
"Viittaa että heitä levinnyt ylläpitoonkin."
Onko sinulla muitakin harhoja ja oletko hakenut apua näihin sinun harhoihin?
Juuri tällaiset viestit täältä tulee poistaa.
>>Viittaa että heitä levinnyt ylläpitoonkin.<<
Miksipä ei olisi, varsinkin työttömyyden seurauksena. Valtiovalta suorastaan edellyttää, että työttömät hakevat aktiivisesti töitä. Yksi Suomen työantajista on City Digital Group, joka palkkaa toimihenkilöitä Suomi24:n ylläpitoon.
Sori,Kommunisti unohtui.
Kommunsnisti paljastaa persutrollin.
Hyvin harvoin tällä palstalla Keskustaa mainitaan, pääasia on näköjään persutrollin trollaus.
Kommunsnisti, kommunsiti! HO HOO, HO HOO!
Hienoa, saadaan persut ulos palstalla?
No ei,kaikenlainen paskanheitto on toivottua, eikä asialliset kommentit.
Kommunisti!!
Ei, vaan kommunsiti ja kommusnisti!
Tämä ei kommusnistien, ei punavihreitten palsta, vaan meidän keskustalaisten palsta,
Keskusta on kommunistinen puolue, siis tämäkin on kommunistinen palsta! HO HOO, HO HOO!
Noinhan se taitaa olla. HO HOO, HO HOO!