jotka esim. haluaisivat itärajan auki, vasliitossa varsinkin piisaa venäjämielisiä, se kun on äärivasemmistolainen puolue. Ihan turha on näiden 2-3 tapatyöttömän äärivasurin koittaa selittää persuista.
Ja varsinkin äärivasemmiston keskuudessa antisemitismi(eli rasismi)on laajasti levinnyt, siitä on uusi eurooppalainen tutkimuskin, mutta valtamediat eivät halua näistä kertoa.
Ps. Näyttää siltä, että kaikki muut puoluepalstat voisi lopettaa, sillä vasemmistolaiset tulevat tänne kirjoittaan asioista jotka eivät edes liity persuihin.
Fakta homma: Vasemmistoliitossa ja myös SDP:ssä on venäjämielisiä
21
166
Vastaukset
- Anonyymi
No perinteisesti vasemmistopuolueissa on ollut paljon neuvosto-venäjämielisiä.
- Anonyymi
mitä se haittaa ,persuissa on vain natseja
- Anonyymi
Persut ovat enimmäkseen trumppilaismielisiä mielipuolia.
- Anonyymi
Mut onhan Putinkin meidän ihanne .
- Anonyymi
Karjala takaisin, vai mitä persut? Tehän kehutte olevanne isänmaallista väkeä.
- Anonyymi
Kumpi lähti ensin, tukka vai muisti ???
''Marinin hallitus esitti rajamenettelyä, mutta lakiesitys kaatui, koska eduskunta ei ehtinyt käsitellä sitä ennen vaaleja.
Sen sijaan rajavartiolakia Marinin hallitus uudisti.
Sen ansiosta nykyinen Petteri Orpon (kok) johtama oikeistohallitus on pystynyt sulkemaan kaikki itärajan rajanylityspisteet sen jälkeen, kun Venäjä alkoi tuomaan suuria ihmisjoukkoja rajalle.''- Anonyymi
Aivan
- Anonyymi
Persut vastusti venäjäpakotteita vasemmisto öuolsi nytkö te käännätte kelkkaa hihi hihi. Puahhaahaa. Aina tuo sonnansuolto lisävyy isännät vois tahtoo nuot persut pellonlaitaan puhuun paskaa olis jatkuva lannoitus käynnissä ja senverran intensiivisesti sitä tekevät ettei lannoite lopu kesken.
- Anonyymi
2016 Iltalehti tilasi ja maksoi, Taloustutkimus tutki.
Kysymys: Luotatko Vladimir Putiniin ?
Persu äänestäjistä 44% vastasi ’’kyllä’’
Muiden puolueiden äänestäjistä reilusti alle 10% vastasi ’’kyllä’’ - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
2016 Iltalehti tilasi ja maksoi, Taloustutkimus tutki.
Kysymys: Luotatko Vladimir Putiniin ?
Persu äänestäjistä 44% vastasi ’’kyllä’’
Muiden puolueiden äänestäjistä reilusti alle 10% vastasi ’’kyllä’’Siinä persuille faktaa
- Anonyymi
Niin on. Isikin sen kiljupäissään sanoi, ja kertoi antavansa remmistä jos en muuten usko. Pieraisi sen jälkeen vetelät paskat housuunsa, ja totesi sen olevan marriinin syytä.
- Anonyymi
Voi persukkaparka.
- Anonyymi
Vasurit ovat puhuneet ihmisistä, suomalaisista sekä venäläisistä, jotka asuvat aivan itärajan tuntumassa.
- Anonyymi
Taas on selattu PersuPravdaa :)))
https://www.suomenuutiset.fi/tutkimus-juutalaisviha-tulee-nyt-vasemmalta-aarivasemmiston-antisemitismi-on-nelinkertaistunut/ - Anonyymi
Niin no tärkempää on kiinnittää huomio siihen, että hallitus haluaa avata rajan mahdollisimman nopeasti.
- Anonyymi
Persu ei ymmärrä, että persupalstalla pitäisi keskustella persuista.
- Anonyymi
Mutta persutrolli, mites tää paskanheitto liittyy palstan aiheeseen?
- Anonyymi
etnisten venäläisten pitäisi päästä suomeen lomailemaan
- Anonyymi
Kun Neuvostoliitto hajosi ja tilalle tuli Venäjä, niin siinä vaiheessa se muuttui äärioikeistolaiseksi, kansallissosialismia ihannoivaksi maaksi, joten siellä ei enää ole kommunisteja vallassa.
Euroopassa Unkari on nykyisen Venäjän liittolainen, ja perussuomalaiset kuuluvat samaan porukkaan.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 784418
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺754253Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭433649Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163243Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle392887En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä142602Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102474IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm361744Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1571645Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli861167