Taksit.fi on surkea lafka. Älkää tilatko sieltä mitään.

Tilailin kyseisestä firmasta kirjan. Kirjan postituskulut olivat 10€. Firmalla meni ensin aivan antiikkinen aika käsitellä maksutapahtuma (3 päivää), jonka jälkeen lähettivät ilmoituksen, että paketti on matkalla. Viikko myöhemmin lähettämisestä, ja paketti ei ole vieläkään saapunut. Asun samalla paikkakunnalla, kuin missä firman varasto on.

He käyttivät 10 euron postikulun laittamalla kirjan kirjepostilla, jota ei voi seurata millään tavalla. Nyt joudun siis odottamaan kaksi viikkoa, että he voivat yrittää lähettää pakettia uudelleen. Kirjepostin oikea toimituskuluhan maksaa firmalle muutaman euro, seurattavalle paketille postikulu on noin 5 euroa. He ottavat siis postikuluistakin omaan taskuun vielä lisämaksua, ja lähettävät tuotteen huonoimmalla ja halvimmalla mahdollisella tavalla.

1

146

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

        Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
        Sinkut
        350
        1379
      2. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

        Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
        Lieksa
        66
        798
      3. Mikä sinua ja kaivattuasi

        Yhdistää??????
        Ikävä
        54
        783
      4. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

        https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
        Kotimaiset julkkisjuorut
        185
        776
      5. Sinulle mies

        Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
        Ikävä
        38
        745
      6. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

        Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
        Kotimaiset julkkisjuorut
        28
        715
      7. Miia Heikkinen avautui !

        Olipa hyvä kirjoitus, kiitos. Ongelmat mitkä nostat esille on todellisia ja tämä ylimielisyys totta ja se näkyy kaikessa
        Judo
        64
        664
      8. 52
        662
      9. 57
        648
      10. Voiko meidän välit

        Koskaan parantua tästä?
        Ikävä
        59
        641
      Aihe