Taksit.fi on surkea lafka. Älkää tilatko sieltä mitään.

Tilailin kyseisestä firmasta kirjan. Kirjan postituskulut olivat 10€. Firmalla meni ensin aivan antiikkinen aika käsitellä maksutapahtuma (3 päivää), jonka jälkeen lähettivät ilmoituksen, että paketti on matkalla. Viikko myöhemmin lähettämisestä, ja paketti ei ole vieläkään saapunut. Asun samalla paikkakunnalla, kuin missä firman varasto on.

He käyttivät 10 euron postikulun laittamalla kirjan kirjepostilla, jota ei voi seurata millään tavalla. Nyt joudun siis odottamaan kaksi viikkoa, että he voivat yrittää lähettää pakettia uudelleen. Kirjepostin oikea toimituskuluhan maksaa firmalle muutaman euro, seurattavalle paketille postikulu on noin 5 euroa. He ottavat siis postikuluistakin omaan taskuun vielä lisämaksua, ja lähettävät tuotteen huonoimmalla ja halvimmalla mahdollisella tavalla.

1

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

        Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
        Maailman menoa
        243
        2808
      2. Et taida paljoa

        treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
        Ikävä
        101
        1164
      3. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

        Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
        Ikävä
        123
        1131
      4. Muovikassikartelli

        Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
        Talousrikokset
        2
        1065
      5. Oikea kaste on syntisten kaste

        Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
        Kaste
        58
        1015
      6. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

        Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
        Kaste
        153
        1012
      7. Mikä tekee sen

        Vetovoiman kaivatussasi?
        Ikävä
        64
        964
      8. Upotuskaste on raamatullisin kaste

        Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
        Kaste
        717
        927
      9. Mitä toivoisit

        Välillämme vai toivoisitko mitään näiden vuosien jälkeen?
        Ikävä
        63
        861
      10. Harmittaako joku

        Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
        Ikävä
        132
        858
      Aihe