Tärkeä havainto

Russotrollit ja palstan spämmärit kannattavat Venäjän rikollista nykyhallintoa. He eivät aja Venäjän ja venäläisten etua.
47421
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 47

Vanhimmat

On tehtävä erittäin selkeä rajanveto nykyisen hallinnon ja diktatuurin aivopesemän tavallisen kansan välille.

Äänestä

Saakohan nämä russotrollit jotain palkkaa.

Äänestä
  • Valitettavasti sinulle ei saanut vastata. Liian arkaluonteista tietoa?

    Äänestä

  • Arvailuksi menee. Saatkohan yhtään nukuttua tuon jännistysnäytelmäsi pyöriesssä täysillä?

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Valitettavasti sinulle ei saanut vastata. Liian arkaluonteista tietoa?

    Se muuten vituttaa Nato-Tiltua kun se joutuu yksin "keskustelemaan" mielenkiintonsa aiheesta. 🤡

    Äänestä

  • Anonyymi00027 kirjoitti:

    Se muuten vituttaa Nato-Tiltua kun se joutuu yksin "keskustelemaan" mielenkiintonsa aiheesta. 🤡

    Spämmipete havaittu.

    Äänestä

Tärkeä tärkeys.

Äänestä

Nykyhallinto on venäläisille tuhoisa.

Äänestä

Aloitukseen sen verran, me suomalaiset olemme jo aika fiksuja, emme on puskakansaa.
Aloitus sinällään on kai tarkoitettu 1860-luvun Australialaisyhteisölle jotka heittelivät vielä bumerangeja?
Aloitus on sinällään spämmi, ei edellytä toimenpiteitä alhaisessa tajunnassaan.

Äänestä
  • No mutta tuossapa kommentissa trolli osoittaakin suuren sivistyksensä syvyyden.
    (...suoraan sieltä mihin aurinko ei paista)

    Äänestä

Nykyhallinto tuhoaa Venäjän ja venäläiset saavat kärsiä.

1Äänestä

näin

Äänestä

Aivopestyt venäläiset eivät vielä ymmärrä diktaattorinsa hintaa, mutta tulevat kyllä ymmärtämään.

1Äänestä

Venäjän nykyhallinto on läpeensä rikollinen. Se ei noudata edes omaa perustuslakiaan.

1Äänestä

Usan johdolla kaadettiin vaaleilla valittu presidentti ukrainassa, regime change tiätsä. Seuraavana oli vyörytysvuorossa valko-venäjä ja venäjä, mutta ne ovatkin tiukempi pala. Venäjälle pitäisi saada valtaan vihreät liberaalit, se jabloko tiätsä. Ja iraniinkin pitäisi saada uusi valta. Voi tätä arroganssia, jossa myös Suomen eliitti kieriskelee ja matelee usa:n edessä.

Äänestä
  • Äölä unta nää! Ei kukaan ”kieriskele” enää min kään maan edessä! Kunhan Tiltu taas eksyy elämään ikiomassa ’keinotodellisuudessaan”!

    Äänestä

Totta.

Äänestä

Kummassakin on hieman ongelmia, sekä idässä että lännessä. Ellei kansalaiset ja jopa sotilaat herää että mikä tämä homma oikein on.

Äänestä

Venäjää ja venäläisiä ei puolusteta. Trollit puolustavat hallintoa, joka tapattaa omia kansalaisiaan. Vieläpä täysin turhaan.

Äänestä

Rikollista hallintoa puolustetaan.

Äänestä

Niin, Venäjää ei puolusteta, vaan nykyistä imperialistista fasistinatsihallitusta.

Äänestä

Venäjä on nazisaksa potenssiin 2.

Äänestä
  • Oi miten lutunen avautuminen. Niin täynnä vihan tunteita pieni nato-Tiltu voikaan olla. 🤡

    Vettä myllyyn!

    Äänestä

  • Anonyymi00031 kirjoitti:

    Oi miten lutunen avautuminen. Niin täynnä vihan tunteita pieni nato-Tiltu voikaan olla. 🤡

    Vettä myllyyn!

    Tottahan tuo oli.

    Äänestä

  • Niin ja TUNTUU että MIELI on sille kannalle luiskahtanut että LADA on huono auto?

    Äänestä

Venäjällä eivät kansalaiset uskalla ajaa omaa parasta. Vangitaan tai tippuvat ikkunasta tai parvekkeelta, jos ovat eri mieltä.

Äänestä

Stubbi puhuu Kultarannassa tänään uudesta maailmanjärjestyksestä.

Saapa nähdä että saapuuko joku presidenttien korvamerkinnästä innostunut fusilisti paikalle?

Äänestä

Venäjää ei puolusteta, vaan nykyistä imperialistista fasistinatsihallitusta.

Äänestä

näin

Äänestä

Putin pääsi valtaan räjäytyttämällä kerrostaloja, joissa asui venäläiksiä. Myöhemmin poliittiset vastustajat on tapettu niin kotona kuin ulkomailla. Jäljelle jääneet viruvat vankilassa. Edes lapset eivät ole turvassa. Pienokaisia valmennetaan uusiin sotiin ja uhrautumaan Isä Putinin puolesta.

Putinin hallinto on aikamme hallinnoista kaikkein eniten Natsi-Saksaa muistuttava. Monilta osin kopio. Ihmishengillä ei ole mitään arvoa. Ei omien, eikä vieraiden.

Putinin hallintoa puolustavat eivät ole kiinnostuneita Venäjästä tai venäläisistä. Se on heille vain taustakohinaa. Kannattaa pitää mielessä, kun lukee diktatuurin kellokkaiden sepityksiä sadistisen diktaattorinsa puolesta. Tavoite on venäläisyyden tuho.

Äänestä

Tärkeä luulo vai uskomus kyseessä?

Aika lailla sama asia mutta Nato-Tiltulle sillä on merkitystä, ei tosiasioilla.

Äänestä
  • Spämmipete havaittu.

    Äänestä

Russotrollit kouhkaavat venäläisiä vastaan rikollisen hallinnon puolesta.

Äänestä

Aloitus on tietenkin täysin paikkaansapitävä toteamus.
Venäjän nykyisen hallinnon politiikka ei ole Venäjän kansan edun mukaista.
Sota, talous, ihmisoikeudet....

Suunta on kohti katastrofia.

Äänestä

Diktatuuri.

Äänestä

Russotrollit kannattavat rikollista hallintoa ja vihaavat venäläisiä.

Äänestä

No eihän Oikea Suomalainen rys..........sän etua aja. Eikä kyllä Natonkaan. 😁👍

Äänestä

Paljastavaa.

Äänestä

Russotrollit vihaavat Venäjää, mutta rakastavat mafiaa.

Äänestä

Näin

Äänestä

näin

Äänestä

Russotrollit kannattavat rikollista hallintoa ja vihaavat venäläisiä.

Äänestä
  • Ketkä muut kuin venäläiset mahdollistavat nykyisen Venäjän olemassaolon ? Ja nyt ei huomioida historiaa ja USA:ta vaan viimeiset 30 vuotta.

    Äänestä

Seuratkaa.

Äänestä

Eivätkä Natotrollit aja Suomen etua, vaan USA:n. Maaanpetturuudesta pitäisi syyttää.

Äänestä

Venäjällä valtaa pitää mafia. Mutta ainahan siellä on joku ryhmä alistanut muita.

Äänestä

Russo alkaa menettää uskoaan. Trollit on komennettu liikkeelle. Valtava panostus trollaamiseen, mutta ei mitään tuloksia. Niin venäläistä 🙂.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Russotrollit ja palstan spämmärit kannattavat Venäjän rikollista nykyhallintoa. He eivät aja Venäjän ja venäläisten etua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu