Suomi tulee katoamaan maailmankartaltA

Ei sodassa, ei ilmastokatastrofissa, vaan yksinkertaisesti siksi, että suomalaiset ovat lakanneet lisääntymästä.

Kokonaishedelmällisyysluku 1,26 tarkoittaa, että jokainen sukupolvi on 40% edellistä pienempi. Tämä on eksponentiaalinen funktio, jonka lopputulos on nolla.

Poliittinen eliitti ja media kieltäytyvät puhumasta tästä rehellisesti. Sen sijaan tarjotaan valheellista toivoa: teknologia pelastaa, maahanmuutto korvaa, jotenkin selviämme. Nämä ovat valheita. Matematiikka on armotonta – kun TFR pysyy alle 2,1:n riittävän kauan, yhteiskunta lakkaa olemasta. Piste.

Olemme ohittaneet pisteen, jossa pehmeät ratkaisut riittäisivät. Jokainen menetetty vuosi tekee käänteestä 30-40% vaikeamman eksponentiaalisen luonteen vuoksi.

Silti jatkamme teatteria, jossa teeskentelemme, että marginaaliset perhepoliittiset säädöt tai teknologiainvestoinnit voisivat muuttaa käynnissä olevan kehityksen lopputuloksen.

Eivät voi.

Olemme demografisessa vapaapudotuksessa, ja ainoa relevantti kysymys on, osuuko se maahan 20, 30 vai 40 vuoden päästä.
52375
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 52

Vanhimmat

Pride yms homoilun edistäminen laskee syntyvyyttä ja vie Suomen tuhoon.

Äänestä
  • Ja kaikki muukin seksi, joka ei johda raskauteen.

    Äänestä

  • Kyllä

    Äänestä

Nussimalla Suomi nousuun

Äänestä
  • Ei auta niin kauan kuin e-pillereitä ja kierukoita on kaikkien naisten saatavilla ja naiset saavat vapaasti päättää abortista

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Ei auta niin kauan kuin e-pillereitä ja kierukoita on kaikkien naisten saatavilla ja naiset saavat vapaasti päättää abortista

    Abortit ja jälkiehkäisypillerit tulee kieltää ihan kansakunnallisista syistä.

    Äänestä

  • Yritetään. Nuoret naiset vaan karkaa täältä Helsinkiin.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Yritetään. Nuoret naiset vaan karkaa täältä Helsinkiin.

    Naisille ei tav. suomi-mies kelpaa

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Naisille ei tav. suomi-mies kelpaa

    Suomi nainen on ulkomaalaisille jakava lumppu

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Suomi nainen on ulkomaalaisille jakava lumppu

    Persujen vähäpoika on katkera kun on jäänyt ilman

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Naisille ei tav. suomi-mies kelpaa

    Aivan tavalliset miehet ja naiset muodostavat parisuhteita ja perustavat perheitä, jos ovat perustaakseen. Yhä harvempi niitä lapsia sitten haluaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Yritetään. Nuoret naiset vaan karkaa täältä Helsinkiin.

    Suomea se Helsinkikin on.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Yritetään. Nuoret naiset vaan karkaa täältä Helsinkiin.

    Naiset on ihan paskoja

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Abortit ja jälkiehkäisypillerit tulee kieltää ihan kansakunnallisista syistä.

    Mutta pariskunnille naimisiin meno ja töihin menopakko,ne lapset elätetään itse ,ei niitä sysätä valtion elätettäviksi niin kuin jotkut yleemsä luulee.. Se tulee olemaan toisinaan kovaa työtä..,moni nuori ei tajua,ennen kuin on jo liian myöhäistä ja sitten ryypätään elämä pilalle ja lapsien elämä..

    Äänestä

Eihän Suomi maana mihinkään katoa, vaikka täällä asuisi vain yksi ihminen.

Äänestä
  • Suomea ei ole ilman etnisiä suomalaisia

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Suomea ei ole ilman etnisiä suomalaisia

    Me muutta nimi kohta Suoministan.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Suomea ei ole ilman etnisiä suomalaisia

    No johan kuvottavuutta esität.
    Yök!

    Äänestä

Onko se loppupeleissä tärkeätä, ehkä Suomi liittyy Ruotsiin (hope so) jne muita yhteenliittymiä... Kunhan vaan muslimit ei hallitse eikä vallitse sairaalla kulttuurillaan muita.

Äänestä
  • Ruotsihan on kohta muslimien hallussa.

    Äänestä

Kun suomesta tulee joka tapauksessa islamistilandia. Onko tämä vain välivaihe? Islsmistilandiasta katoaa ensin sivistys sitten katoaa tekninen osaaminen, sitten katoaa ruuantuotanto ja sotilaallinen puolustus rapautuu täysin. Valloittaako Venäjä sitten islamistilandian ja siirtää sen asukkaat Siperiaan?

Äänestä
  • Venäjän menestys islamistista Afganistania vastaan oli surkea. "Allahu akbar!" on ihan yhtä hyvä syy puolustaa Suomea kuin "koti, uskonto ja isänmaakin".

    Äänestä

Ei jää paljoa kaipaajia

Äänestä

Meitä oli 8 lasta aikoinaan siskoa veljeä, kaikki raskaissa töissä.
Nuorilla näyttäisi nyt olevan koiraa ja kissaa petikaverina, osalla huumeita ja lääkkeitä kaapit täynnä.

Äänestä

Saapi hävitä maailmankartalta , ihan itse aiheutettu tuho , lammaskansa kun uskoo kaiken mitä heille syötetään ja tekee niinkuin muut sanovat .

Äänestä

Ilmiö on globaali ja edessä on väestönromahdus. Etelä-Korea taitaa johtaa "vähiten lapsia" -kisassa.

Äänestä
  • Kummallisena sattumana ei koske Afrikkaa ja kehitysmaita.

    Äänestä

  • Anonyymi00028 kirjoitti:

    Kummallisena sattumana ei koske Afrikkaa ja kehitysmaita.

    Koskee. Myös siellä syntyvyys laskee.

    Äänestä

OrpoPurran hallitusohjelmasn kuuluu ulkomaalaisten houkuttelu Suomeen. EK haluaa tänne 50 000 halpatyöläistä vuosittain. Perussuomalaiset ovat tähän suostuneet hillotolppansa takia. Ulkomaalaiset tekevät paljon lapsia täällä lintukodossa joten väestönvaihto on tosiasia.

OrpoPurran hallitus on heikentänyt työntekijöiden asemaa mm ns potkulailla joka helpottaa suomalaisen työntekijän irtisanomista niin että tilalle voidaan palkata ulkomaalainen halpatyöläinen. Kirsikkana kakun päälle tulee uusi Kokoomuksen Satosen suunnittelema lomautuslaki joka polkee irtisanomisaikoja. Siinä lomautuksesta voidaan ilmoittaa vain viikkoa ennen, eikä lomautuksen jälkeen tarvitse palkata työntekijää takaisin. Tilalle voi ottaa sen halpatyöläisen.

Äänestä

mä imen semen vuan!

Äänestä

Olen tienyt tämän jo 90 luvulta lähtien. Silloin alkoi esiintyä ensimmäisiä indikaattoreita siitä tapahtumasta joka on johtanut tähän tilanteeseen.

Olen kehottanut omia lapsiani jättämään tämän maan ja muuttamaan johonkin sivistysmaahan. Täällä ei ole tulevaisuutta. Suomalaisuus kuolee vauhdilla. Helsingin kauppakeskuksissa se näkyy parhaiten. Kymmenestä vastaantulijasta 8 on tummaihoisia ja ne loput kaksu ovat valkeaihoisia ja ne puhuvat joko venäjää tai viroa.

Tyttäreni lapsen päiväkoti on hyvä paikka todeta sama asia. Valtavasti lapsia mutta pääsääntöisesti mustia tai arabeja. Joukossa muutana valkoihoinen. Hoitajilla on hunnut päässä.

Ei suomi häviä mutta suomalaisuus häviää ja oikeastaan hyvä niin. Sellainen laji, joka ei osaa pitää puoliaan, joutaa hävitä.

Kun tietää, että keken mielestä suomi on maailman onnellisin maa, niin tuota tulosta ei yhtään ihmettele.

Äänestä
  • Pride-presidentti suojelee miinuskehitystä

    Äänestä

Ei Suomi mihinkään katoa vaikka ihmiset katoaisikin.

Äänestä
  • Maa liitetään vaan isompiin,elämiskelpoisempiin..

    Äänestä

Vassut ovat saaneet tahtonsa läpi. He ovat tehneet tästä maasta niin vihamielisen yhteiskunnan kantisten elää että ei ole halua tehdä jälkikasvua.

Äänestä
  • Muille kyllä annetaan etuisuuksia joista kantis voi vain uneksia

    Äänestä

Viimeisten suomalaisten elämä tulee olemaan tukalaa,
koska väestöä korvataan muslimeilla, joista tulee vähitellrn enemmistö.
Jokainen tietää muslimimaiden olot, varsinkin jos et ole muslimi.

Suomalaiset ovat näin äänestäneet ja sillä mennään.

Äänestä
  • Mutta miksi ihmiset äänestävät vihervassut koska tietävät mitä nämä saavat aikaan?

    Äänestä

  • Anonyymi00040 kirjoitti:

    Mutta miksi ihmiset äänestävät vihervassut koska tietävät mitä nämä saavat aikaan?

    Vihervassuja

    Äänestä

  • Anonyymi00040 kirjoitti:

    Mutta miksi ihmiset äänestävät vihervassut koska tietävät mitä nämä saavat aikaan?

    Koska ovat tyhmiä

    Äänestä

  • Anonyymi00040 kirjoitti:

    Mutta miksi ihmiset äänestävät vihervassut koska tietävät mitä nämä saavat aikaan?

    Ja miksi oikeistohallitus ei muuta nyt tuota epäkohtaa vaikka olleet vallassa jo pitkän aikaa?
    Olisiko ettö kannatus menee pohjamutiin sen siliän tien?..

    Äänestä

Tässä saavutetaan sellainen etninen keikahduspiste jonka jälkeen kelkkaa ei enää voi kääntää ja kansanvaihto on tosiasia. Aikaa noin 15 vuotta.

Äänestä

Nyt on aika nussia Suomi suureksi. Ei muuta kuin karvakannel soimaan!

Äänestä
  • Ei muuta kuin heltat violetiksi.

    Äänestä

Teemu Keskisarja sanoo että suomalaisuus tuhoutuu tällä vuosisadalla. Tämä on enemmän kuin totta.

Kiitti vitusti punikit. Kuka hullu äänestää vihervassuja.

Äänestä

Venäjä voi aloittaa ennaltaehkäisevän iskun Suomeen, esim. TNT-tehtaaseen ja se on täysin hyväksyttävää, koska Suomi hyväksyy myös Israelin iskut Iraniin.

Äänestä

Aloittajan kanssa samaa mieltä...... Suomalaiset naiset on tuhonnun tään valtion

Äänestä
  • Perse osoittaa etelään.

    Äänestä

Vuodesta 2016 lähtien syntyys on laskenut alle kuolleisuuden. Matematiikka on tässä armoton. Onneksi on väestönvaihto-operaatio menossa, niin voidaan teeskennellä väestön pysyvän jota kuinkin muuttumattomana, tai jopa kasvavan.

Äänestä

Suomi katoaa maailmankartalta, koska 1990-luvulla ja 2000-luvulla Suomeen päästettiin valtavasti vierasrotuisia.

Äänestä

Kansa tummuu silmissä.

Äänestä

Matuinvaasio ja - hyysäys hävittää pienen Suomen, ankarin ponnistuksin sodan julmista vuosista pelastettu maa, vajotetaan monikulttuurisuuden pirullisiin syövereihin ja tulos Suomelle katastrofaalinen.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ei sodassa, ei ilmastokatastrofissa, vaan yksinkertaisesti siksi, että suomalaiset ovat lakanneet lisääntymästä.

Kokonaishedelmällisyysluku 1,26 tarkoittaa, että jokainen sukupolvi on 40% edellistä pienempi. Tämä on eksponentiaalinen funktio, jonka lopputulos on nolla.

Poliittinen eliitti ja media kieltäytyvät puhumasta tästä rehellisesti. Sen sijaan tarjotaan valheellista toivoa: teknologia pelastaa, maahanmuutto korvaa, jotenkin selviämme. Nämä ovat valheita. Matematiikka on armotonta – kun TFR pysyy alle 2,1:n riittävän kauan, yhteiskunta lakkaa olemasta. Piste.

Olemme ohittaneet pisteen, jossa pehmeät ratkaisut riittäisivät. Jokainen menetetty vuosi tekee käänteestä 30-40% vaikeamman eksponentiaalisen luonteen vuoksi.

Silti jatkamme teatteria, jossa teeskentelemme, että marginaaliset perhepoliittiset säädöt tai teknologiainvestoinnit voisivat muuttaa käynnissä olevan kehityksen lopputuloksen.

Eivät voi.

Olemme demografisessa vapaapudotuksessa, ja ainoa relevantti kysymys on, osuuko se maahan 20, 30 vai 40 vuoden päästä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu