Jos autossa on vain sähkömoottoreita niin iso litium kennoinen iso akku on pohjassa ilman todellista suojaa, ei ole suojaa joka estää akun vauriot kun kaikki paino jonkun päällä.
Kunnollista uojaa voi rakentaa koska koko korin suunnittelussa automerkillä ei ole otettu huomioon riittävää suojaamista, tilaa ei ole. Haitat jää autoa käyttävälle.
Polttomoottoriautolla ei ole riskiä, maasta noussut kivi voi pyöriä auton paino päällä. 5-10cm monttu pohjassa ei vaikuta mihinkään. Jos joku ajaa niin pahoissa paikoissa että putki menee kasaan, vaihto on halpa ja helppo, jarruputki, öljypohja kestää kovia iskuja jos teräspeltiä.
Akkukäyttöisellä, pohjan naarmut voi tuoda laskun.
Anonyymi-ap
2
95
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllähän sähköautoista löytyy akkukotelon alle sijoitettuja suojalevyjä. MEB rakenteisissa autoissa se on irti akkukotelosta, ja vaihdettavissa noin tonnin hintaan kolhun sattuessa. Öljypohjan ja pakoputkiston remontitkaan eivät ole kovin halpoja.
- Anonyymi
Hauskoja ja samalla kovin epätoivoisia avauksia asiasta jonka korvaa vakuutusyhtiö jos vahinko sattuu. Toisaalta noita vahinkoja ei juurikaan edes satu ja useimmat akustot ovat hyvin suojattuja ja ja mikä saisi ajamaan sellaiseen kiveen tai pattiin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?847132Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit277079Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1176215Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845318Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635225Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus415120Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274605Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv193555Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003400