https://youtu.be/7nnTz3wbxCc?feature=shared
Eliitti aiheuttaa tahallaan sotaa ja kaaosta.
Jeesus on tulossa takaisin rankaisemaan ihmisiä pahuudestamme, ja rangaistukset on täysin ansaittuja.
Tehkää siis parannus ja uskokaa Herraan Jeesukseen että pelastuisitte.
Eliitti aiheuttaa tahallaan sotaa ja kaaosta.
Jeesus on tulossa takaisin rankaisemaan ihmisiä pahuudestamme, ja rangaistukset on täysin ansaittuja.
Tehkää siis parannus ja uskokaa Herraan Jeesukseen että pelastuisitte.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Uskomme heti kun esität tarvittavat todisteet. Todistamattomiin uskomuksiin uskominen on loputon suo, ja niitä riittää maailmassa tuhansittain joka lähtöön. Parempi pitää välimatkaa.
Viimeistään tuomiopäivänä sinäkin uskot, silloin vaan on myöhäistä kääntyä.
Pelastus on lahja Jumalan armosta.
Repe on tuomionsa jo saanut. Hänet erotettiin lahkosta.
En halua lahjoja hirviöolennolta, jonka mielestä minua on ihan oikein ikuisesti kiduttaa jos en tee niin tai näin.
Ellet esitä niitä todisteita, sinun on yhä aivan turha vaatia ketään jakamaan luulemuksiasi.
Synnin palkka on kuolema ja Jumalan ARMOlahja on ikuinen elämä joka saadaan vain uskon kautta Herraan Jeesukseen, että Hänen vuodatettu verensä, kuolemansa ja ylösnousemus syntimme hyvittää.
Meidän pahoista teoistamme meitä rangaistaan.
Pelastus on vielä hetken aikaa tarjolla ennenkuin tulee loppu.
Olet reppana ihan sekaisin kuupastasi. Säälin läheisiäsi, jos niitä yhä on.
Me muut voimme hiljaa päissämme miettiä, miksi vastuu siitä millaisia olemme on meillä eikä lainkaan sillä joka meistä (väitetysti) tällaisia loi. Jos ihmisen oikeus toimisi yhtään näin, seuraus olisi kaaos ja terrori.
Jeesus rakastaa sinuakin, mutta jos loppuun asti hylkäät Hänet niin et voi pelastua.
Ehdollinen "rakkaus", jonka vaihtoehto on äärimmäinen raakuus, on täysin arvotonta ja sellaisena vain primitiivisen ihmisen mielikuvituksen tuote.
Noin nopeasti sinut sai nurkkaan. Jouduit aloittamaan solvauksen ym.
Eihän siihen tarvita uskoa, jos on olemassa todisteet.
Uskoa tarvitaan asioihin, joihin ei ole todisteita, myös sen kieltämiseen.
Maapallo oli pyöreä silloinkin, kun sitä ei pystytty/osattu todistaa. Ateistin logiikalla olisi väitetty, ettei pallo ole pyöreä, koska siitä ei ole todisteita.
Usko Jeesukseen on lahja, jota vastaanottamaan kaikki saavat kutsun ja uskon kautta asia tulee eläväksi totuudeksi, minkä ymmärtää vain kokiessaan sen.
Ikuinen kadotus tarkoittaa sitä, että sielusi lakkaa elämästä. Uskon kautta on tarjolla ikuinen elämä jossakin jota emme voi täällä käsittää.
Tämän voit ymmärtää ilman uskoakin. Olisi mahdotonta, että meillä olisi vapaa tahto, jos emme voisi valita teemmekö hyvää vai pahaa.
Ei se ole ehdollinen. Usko Jeesukseen on ovi, josta voi käydä tai olla menemättä. Ei ole mitään raskautta, ikuinen kadotus tarkoittaa, että sielusi lakkaa kuolemassa, lopputulema on siis se mihin ateistina uskot.
En ole ateisti enkä usko uskonnollisessa mielessä mihinkään, joten kaksi virhettä sait lyhyeen sivulauseeseen.
Se on toki edistystä, että juuri sinä et uhkaile ikuisella kärvennyksellä, jos uskomuksiasi ei totella. Te eri saarnaajat voisitte ihan hyvin ottaa nimimerkit, jotta tietäisimme kuka uskoo uskonnottomien Helvettiin ja kuka sielun sammumiseen tai vastaavaan. Anonyymeista on mahdotonta tietää kuka on kuka.
Jeesus tulee ja tappaa kaikki!
Siinä veri roiskuu ja irtopäät lentelevät, kun Jeesus tappaa kaikki ateistit ja homot ja vääräuskoiset ja harhaoppiset!
Väärin meni.
Resettiä pusketaan. 95e 5,09 e/l ja ruoka 3x nykyhinta.
Sähköstä 4 e/kWh.
Oli se Bilderberg tuossa vasta.
Satunnaiskävijöille sen verran, että ääriuskovaisille Bilderberg-kokous on Saatanan maailmanhallitussuunnitelman keskeinen myötävaikuttaja. Tärkeää on myös ymmärtää "Great reset" mahdollisimman päin Helvettiä.
Kuulepas ruutikallo,miksi viet pyykinpesukoneestakin vaatteet,myös mustat fleece verkkarit ja ne vaaleensiniset farkut ja muita pieniä vaatteitaoikeelta nimeltä olet Olga.t,tuo hetine mitä olet vienyt tohon ulko-oven taa!Varastaminen on syntiä!taiat yöllä täällä hiippailla,pitää poliisit laittaa vartioon,muuten sinä viet kaikki,kohta pitää !Oletko ollut täällä pudasjärvellä,!?
Liskoihmiset! Liskoihmiset! Öyh Äyh Vöyh!
Kiinni jäin! 😫
Aiheuttaa
Ymmärtäkää että Jumala ja Jeesus rakastaa meitä syntisiä mutta ilman parannuksen tekoa ja uskoa Herraan Jeesukseen emme voi pelastua.
Jumala on armollinen mutta kyllä kääntyä pois pahasta pitää joka päivä.
Kaikenmaailman irstailuista ja väkivallasta, varkauksista ja murhista ym.
Juu en ole koskaan eläissäni tehnyt mitään tuollaista. Miksi sinä olet?
Harva se ihminen, joka ei konsa yhtään irstaillut ole... 😎
Karmeat rikokset ovat ties miten monen helluntailaisen sun muiden lahkolaisten menneisyyttä. Jos eivät oikeasti ole, sitten pienempiä rötöksiä paisutellaan. Tärkeintä on maalata Jeesuksen taikavoimillaan deletoimasta "syntielämästä" mahdollisimman kauhea kuva.
Olen onnistunut pysymään erossa väkivallasta, varkauksista, murhista ja jopa petoksista, mutta irstailu on tosi paha rasti. Aina sorrun, hitto vie.
Täysin aivokuollutta salaliittovammailua, mutta sitähän se hihhulointi on.
Nämä rehvelit tarkoittavat omalla tavallaan hyvää, mutta harmillisesti muiden käsitys hyvästä ei ole ihan sama kuin heitillä.
Sydämen uskovaiset ovat myös yhteiskunnassa vähiten haitaksi muille. Eivät hekään täydellisiä ole edes toisia kohtaan, mutta pyrkivät hyvään.
Toki tuollaisiakin ihmisiä on, mutta he eivät ole näitä kiihkeitä lähetyssaarnaajia vaan kunnioittavat lähimmäisiään ja heidän järkeään.