Aiemmin puhuttiin siitä, että aito avioliitto piti hävittää suomalaisesta yhteiskunnasta ja korvata homo"avioliitto"-nimisellä oksymoronilla suvaitsevaisuuden nimissä. Nykyään puhutaan siitä, että jo lapsille pitää työntää jotain setan luomaa sateenkaari-ideologiaan perustuvaa homopropagandaa kouluissa, koska sekin on jotain suvaitsevaisuutta. Vaikuttaa siis siltä, että nyky-yhteiskunta on jo 20 vuotta sitten unohtanut, mitä suvaitsevaisuus edes oikeasti tarkoittaa.
Suvaitsevaisuus EI tarkoita sitä, että yhteiskunnan pitäisi suudella homojen perseitä.
Suvaitsevaisuus EI tarkoita sitä, että yhteiskunnan tulisi luopua omista arvoistaan ja perinteistään, joista homot eivät satu pitämään, kuten avioliitosta.
Suvaitsevaisuus EI tarkoita sitä, että homoilla ja muilla sodomiiteilla pitäisi olla jotain erityistä näkyvyyttä missään.
Suvaitsevaisuus EI tarkoita sitä, että yhteiskunnalla ja yksilöillä ei saisi olla sateenkaariliikkeen ja homojen vastaisia näkemyksiä.
Suvaitsevaisuus EI tarkoita sitä, että yhteiskunnan tulisi pitää homoutta normaalina ja tasa-arvoisena heteroihin verrattuna.
Suvaitsevaisuus TARKOITTAA ainoastaan sitä, että homot saavat olla homoja, eikä kukaan potki heiltä hampaita kurkkuun sen takia.
Suvaitsevaisuudesta
Anonyymi-ap
0
220
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 686892
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on636803Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1485456Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist504503En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä
Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛204099Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?53680- 373258
- 283183
Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"
Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris762792Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....
Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta402269