Vaihdosta...

Mikä pillerimerkki ois suht matalahormoninen? Käytän nykyään mirelleä,mut se on liian matalahormoninen!
Onko muita vaihtoehtoja migreenikolle ku minipillerit tai laastari? (siis ku toi mirelle ei käy...) Lääkäri suosittelis minipillereitä,mut ite en halua! kokemuksia laastarista?
2212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kokeillut laastaria. Itse käytän mercilonia ja hyvin on sopinut, tosin migreeniä ei varmaankaan ole...kysyisin vaan että mitä vaikutusta liian matalahormonisella on?
Joo...minäkään en haluais käyttää minejä, kun niitten kans täytyy olla LIIAN tarkkana.....

Äänestä
  • Sivuvaikutukset ei lopu tai alkaa uudestaan... :( ja vielä mulla huonoon aikaan ku lääkärit on lomalla :(

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mirelle kirjoitti:

Mikä pillerimerkki ois suht matalahormoninen? Käytän nykyään mirelleä,mut se on liian matalahormoninen!
Onko muita vaihtoehtoja migreenikolle ku minipillerit tai laastari? (siis ku toi mirelle ei käy...) Lääkäri suosittelis minipillereitä,mut ite en halua! kokemuksia laastarista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu