Pröystäillen eläkkeelle

KELAn pääjohtajan porsastelujuhlan kulut varmaan nipistetään tukien saajilta.
Kyllä olisi ollut varaa maksaa omasta kukkarosta jos kerran piti juhlia. Niin pitää muidenkin maksaa. Mahtavan palkan päälle vielä tällaiset lahjukset.
393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eläkepirskeet maksoivat 11 000 euroa.

Äänestä

Ja perustuslain yhdenvertaisuutta korostavassa hengessä jokainen Kelasta eläköityvä saa yhtä kalliit läksiäiset. Sikamaista hyväveljeilyä hyvinvointivaltiossa.

Äänestä

Voidaan varmaan periä takaisin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

KELAn pääjohtajan porsastelujuhlan kulut varmaan nipistetään tukien saajilta.
Kyllä olisi ollut varaa maksaa omasta kukkarosta jos kerran piti juhlia. Niin pitää muidenkin maksaa. Mahtavan palkan päälle vielä tällaiset lahjukset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu