Espanjan pääministeri onneksi tänään vaati sitä !
https://www.anews.com.tr/europe/2025/06/17/spanish-foreign-minister-calls-for-weapons-embargo-on-israel
On hullua että jotkut ostaa ja myy noille hulluille aseita !
Ukrainan kanssa pitäs saada sama laki voimaan Eu:n !
Ei sotahulluille ei mitään aseita ei edes leikki aseita , ne opettaa penikatkin sotiin niillä.
SUOMEN ASEKAUPAT PITÄÄ SAADA HETI JÄIHIN ENNEN TUON EU:N LAIN VOIMAAN TULOA !
Asekauppa kielto voiman HETI Israelin kanssa !
10
139
Vastaukset
- Anonyymi
Trump Uhkaili jo että 2 seuraavan päivän aikana näette ja kuulette
se meinaa mennä teurastamaan Iraniin Israelin kaveriksi... - Anonyymi
Espanja on järjen ääni tässä hullussa maailmassa! Ovat olleet erittäin kriittisiä Israelin sikailuita kohtaan ja suhtautuvat kiihkottomasti Ukrainaankin, ilman mitään vouhotusta ja hysteriaa "välittömästi Naton jyräävästä venäjästä".
- Anonyymi
onneksi espanja keskeyttää Suomen ase kaupat Israelin kanssa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
onneksi espanja keskeyttää Suomen ase kaupat Israelin kanssa.
Espanjassa on jo saatanasti siirtolaisia. Ei siellä ole enää järkeä.
- Anonyymi
Mikä tahansa asekauppakielto tässä vaiheessa tuskin enää ehtii pelastaa iranilaisia liittolaisianne.
- Anonyymi
Suomen antama apu Israelille on välttämätöntä. Netanjahulle pitää lähettää aseita ja miljoonia. Hyvä tyyppi ja on oikealla asialla. Gazastakin teki parkkipaikan, eikä kuollut muita kuin terroristeja.
- Anonyymi
Ap se hullu on. Israel sopisi liittolaiseksi kaikin tavoin, samat arvot. Vaan hullut mussut toljottaa vain uskontoa. Ei sellaisten kanssa voi mitään.
- Anonyymi
Niin on samat arvot täällä tapetaan sääskiä kuin Israelissa väärä uskoisia
- Anonyymi
Meinaako ap että jäätäisiin pahan akselin armoille? Venäjä, Iran, muut imperialistit? Ei vetele.
- Anonyymi
Espanjan kanta johtuu sangen lyhyestä Venäjän vastaisesta rajasta. Virolla ja Puolalla on toisenlainen kanta, sattuneesta syystä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 213600
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu303413Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt503371Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka513045Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1222849Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod212608Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1142332MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,142145Yleveron tuotto siirrettävä S-ryhmälle
Yleisradio on mukana kansanmurhassa. Tuollaista ei voi tukea verovaroin. S-ryhmä on ainoa selkärankainen iso toimija S281737IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1341370