Mamu dumppasi satoja tuhansia tonneja vaarallista jätettä luontoon Ruotsissa:
https://yle.fi/a/74-20168227
https://yle.fi/a/74-20168227
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ei YLE jutut oo uskottavia . Millä mamu saa Kela sta niin paljon rahaa jotta pystyy ympäristö saasteita hankkiin .
Kuskattava tai toinen, ainakaan Bolteissa tai edes Wolteissa ei osata alkeellisempiakaan kohteliaisuussääntöjä. Miten sivistymätön moukka pystyisi arvokasta luontoa arvostamaan jollei maksa korjauskuluja itse.
Ylellä ja MV-lehdellä on faktantarkastajat. Lähteet ja jutut ovat uskottavia.
Uskotko todella niin ? Ainoastaan verovaroin tuettava JSN, Julkisen sanan neuvosto , on osoittautunut pelkäksi suojatyöpaikaksi.
Ota kehitysmaalaisia maahan niin se on kohta kuin kaatopaikka. Ei paviaanit osaa edes kierrättää vaikka selvät ohjeet on.
Ei niin. Koska ne ei välitä ! Lapsia kyllä tehtaillaan, mutta määrä ei koskaan korvaa laatua. Paitsi tykinruokana.
on tuo huomannu jos ulkomaa tummia naapuris
jätekatokses on mitä sattuu
trump sen maan väelle aikoo asettaa maahan tulo kiellon.. voin sanoa että olet trump oikeassa.. pahoja ihmisiä jo pikku pojasta lähtien, nyrkkiä heilutti poika kun isälleen sanoin miksi noin jätteet laittavat väärin
poika eri paikassakin nyrkkeili, mikä lie siitä isona tulee? uusi mike hullu tysön