Lapsia syntymäpäivänä?

Anonyymi-ap

Aikoinani kirjoitin oikein pååmajaan, että eikö ole väärin laskea maapallom ikää siitä kuinka vanhana patriarkat saivat lapsia.
Kun minä sain ensimmäisen lapsen, olin 23 vuotta, ja 10 kuukautta,. Kun tyttäreni sitten sai pojan, hän oli 22 vuotta ja 8 kuukautta. , Kun ensimmäinen lastenlasten lapsi syntyy, tytönpoikani poika on 26 vuuotta 6 kuukautta. Kun lasketaan vuodet, summa on 71 vuotta. Kun kuukaudet huomioidaan,,, aikaa onkin kulunut 73 vuotta.

Tietysti Vartiotorni selitti vetoamalla persialaishallitsijoiden valtaannousuvuosiin.

Minä kylläkin uskon, että lasten ikä lasketaasn syntymästä. Mitä luulette? Muutoinhan lasten tulisi aina syntyä isän syntymäpäivänä!

4

157

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sekasin on kuin siirillä housut.

    • Anonyymi

      Lääkkeet otetaan ajallaan, toimintaa!

    • Anonyymi

      Onko lahkon pieruvaltuutettu nukahtanut, kun ei ole kirjoitttanut tähän omaansa, jotta ajatukset harhautuisivat pois vartiotorniteologian tasosta ?

      Pieruvaltuutettuhan lunastaisi kirjoituksillaan itselleen paratiisipaikan, sanovat vanhimmat.

    • Anonyymi

      Muutaman vuoden heitto sinne tai tänne, ei sillä ole muuta merkitystä, kuin että laskelmat menee vähän pielee.
      Muutoin, septuaginta ilmoittaa pidemmän iän monille patriarkoille, joten vedenpaisumus siirtyy 700 vuotta taaksepäin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      104
      3066
    2. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      87
      2415
    3. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      24
      1956
    4. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      22
      1510
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
      Outokumpu
      29
      1480
    6. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

      Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
      Suomalaiset julkkikset
      15
      1385
    7. siis ihan oikeesti

      Tämä on naurettavaa
      Ikävä
      87
      912
    8. Murtautuminen uimahalliin

      17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?
      Kiuruvesi
      26
      897
    9. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      62
      846
    10. Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.

      Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois
      Hybridi- ja sähköautot
      2
      769
    Aihe