Kaikki tuhansien Miljardien investoinnit olisi kuin hukkaan heitettyä rahaa Eu alueella..Mitä ihmettä me kaikilla sota pommeilla ja koneilla ja ammuksilla tehdään oikein sitten ?
Kyllä siinä tulee sitten sellainen vaihtoehto että jos sota ei käynnisty automaattisesti niin se pitää työntää käyntiin...
Niinhän autotkin ennen pantiin käyntiin jos ei avaimesta lähtenyt.
Ajatelkaa jos ei tulisikaan 3. Maailmansota ,olisi se kauheaa !
4
167
Vastaukset
- Anonyymi
Mitähän sakemannitkin siihen sanoisi ? Aatukin kääntyisi haudassaan..
- Anonyymi
Eikö se Putin teillä pistänyt sodan käyntiin jo muutama vuosi sitten?
- Anonyymi
Sodan jälkeen aina hoetaan, EI KOSKAAN ENÄÄ!!!
Sotimine on typerintä mitä ihmiskunta voi tehdä.
Kourallinen sotahulluja johtajia tapattaa kymmeniä/satoja miljoonia ihmisiä sodissa, eivätkä sotahullut johtajat edes osallaistu sotiin, vaan lymyilevät piiloissaan. Aseistusta ei tosiaan paljoa tarvita, kun venäjä lakkaa olemasta aggressiivinen. Vallanvaihto venäjällä on ratkaisu. Sitten pärjätään pienemmälläkin aseistuksella. Nyt ei, lisättävä on.
Suuri vaara on myös, että aseistus joutuu äärioikeiston haltuun Euroopassa joissakin maissa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El746334MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny415398Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.614264NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun734132Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja673891Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.741218- 3271082
- 591042
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?32870Toivotko, että
Toivotko, että hän yrittäisi jutella sinulle? Vai toivotko, että itse voisit mennä juttelemaan?62821