Köyhän juhannus

Anonyymi-ap

Juhannuspekoni on jo tirissyt pannulla. Ja sitten löytyi tuore valmishampurilainen, se meni voin kanssa, kun pullan puoliskot voideltiin mariini tuotteella mikroaaltouunituksen jälkeen. Sitten on mennyt valmislihapullat ja coleslaw salada chilillä. Juomana on mennyt L-kaupan erityisen hyvä omenamehu ja punainen maito cocoa buustilla. Kyllä nyt on ihmisellä hyvä mieli ja kupu pullollaan.
Miten teillä on mennyt juhannus? Onko ollut herneitä ja marjoja?

9

271

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hyvin on mennyt.
      Kärpäs sieniä syöden.
      Visioner
      Hallavaaran mustanaamio.

    • Anonyymi

      Ostan salesta olutta

      Eläkeläisuuno, savo.

    • Anonyymi

      ja pullo XO konjakkia, a vot horosho

    • Anonyymi

      Kalaa, kanaa, lihaa ja grilliperunoita sekä erilaisia salaatteja oli taas varattu
      niin runsaasti, että puolet jäi syömättä. Niitä riittää moneksi arkipäiväksi.
      Tai sitten perunaslaattia ja makaroonisalaattia maittavaksi iltapalaksi.
      Juotiin myös vichyn lisäski Radleria sekä simaa, mikä olikin yllätys.

    • Anonyymi

      Nyt on mennyt jo toinen annos pekonia. Tässä pekonissa tuntui olevan enemmän silavaa ja makukomponentteja. Juomana freesasi L-kaupan raikkaampi omenamehu jääkaappihaaleana.
      Kokeiletteko te teidän pekonikeittiössänne joskus kiinalaista, saksalaista, italiasta tai kanadalaistyylistä pekonia? On myös vegepekoni, meneekö tätä kautta myös muutama siivu vihanneksia samalla kertaa? Vai onko joku oma resepti, jota noudattaen annos laaditaan?

    • erikoisuutena voisin laatia suunnitelman kiinalaisesta..yleensä kyllä perinteisesti joko italia tai saksa..heillä on tutumpaa kokemusta

    • Anonyymi

      Jäteruokaa tuollaiset pekonit.

    • Anonyymi

      Laitan epäillen, notta viimeiset jussinjämät tuli eilenillalla täythen. Etää outonokkija ehtis ens Jussia.
      Ei hänellä väliä, joskus se olis eessä kuin etelä takatapauksessa.

      No. Naapurin vanhaherra teki lähtöä yli rajan.
      Vaimonsa Riitta; onkos sulla sitä taivaantavarata?

      - Ei oo, mutta ei sitä ole sinullakaa.

      • Anonyymi

        Menikö parasta ennen päiväys umpeen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      247
      45349
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11233
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      207
      10873
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9711
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8528
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6511
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3210
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      2212
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      37
      1609
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1510
    Aihe