Mengele meininkiä, huonot, vammaiset ja eläkeläiset. Kuolkoon.
"Hallitus aikoo sitoa sosiaali- ja terveydenhuollon maksut hyvinvointialueindeksiin. Tämä tarkoittaa sitä, että maksut nousevat todennäköisesti inflaatiotakin nopeammin."
Eikös hautaustoiminta ole yksityisten hoitamaa palvelua. Näin Persut Kokoomuksen keralla ovat tukemassa yksityisiä yrittäjiä.
Samalla voi rinnastaa Purran vihreän taustan Linkolaan. Vihreitten apostoliin. Jo Linkola sanoi, ei kaikkia vammaisia ja sairaita tarvitse, eikä kannata hoitaa.
Kuoppafestivaalia kansalle. Töitä hautureille.
Persut hillotolpalle!
Persut hallituksessa.
14
261
Vastaukset
- Anonyymi
Persuja ei olisi koskaan pitänyt päästää hallitukseen ja tuskin tämän jälkeen pääsevätkään.
- Anonyymi
Hyvää Juhannusta myös kommunisteille! t.Ps
- Anonyymi
Onko punikki Putinin juoksu koiralla pahamieli? Ootko muuten tienny kaikki suomalaiset eivät ole tyhmiä komukoita. Vain pieni osa on samanlaisia Putinin hovi narreja ja vetelevät ripaskaa.
- Anonyymi
No ei molot seuraa oikeita uutisia kun ne on valemediaa. Kivempi facebookissa ilmaista itseään kun samanmielisetmpersukat peukuttaa ja saa itsetunnon kohotusta :)))
- Anonyymi
Suomen Sisun natsilla on huono mieli, eipä pääse Auschwitz-Birkenaun leiri kokonaisuutta toteuttamaan Ilmajoki- Koskenkorva hengessä, johtaen ja, köyhät puhdistaen. Varsinkin vajavaiset, köyhät eläkeläiset, kannattaa polttaa lämmöksi ahkerille.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Suomen Sisun natsilla on huono mieli, eipä pääse Auschwitz-Birkenaun leiri kokonaisuutta toteuttamaan Ilmajoki- Koskenkorva hengessä, johtaen ja, köyhät puhdistaen. Varsinkin vajavaiset, köyhät eläkeläiset, kannattaa polttaa lämmöksi ahkerille.
Ilmajoen viisain kommentoi.
- Anonyymi
Persu pettää aina
- Anonyymi
No olipa käänteentekevä kommentti, en oo ikinä kuullu.
- Anonyymi
Kepupunikilla viiraa jo pahasti, M-talolle mars mars!
- Anonyymi
Hallitus aikoo nostaa terveyskeskusmaksuja entistä useammin
https://yle.fi/a/74-20165588 - Anonyymi
Paljonko maksoi tuo DDR Halosen kampanjointi yk virkaan? Onneksi ei päässyt.
Ottawan Miina sopimus.!
Onneksi tuo on enään pahaa unta. Kiitos PS.! - Anonyymi
Uniper myyntirahat köyhille! Vai mitä"hyvä diili" demarit!
- Anonyymi
Sä se jaksat elää menneisyydessä. Nyt haukutaan persuja ja kokkareita.
- Anonyymi
Eipä sitä kiistääkkään voi että "maailman onnellisin" kansa on jos ei maailman sairain, niin sairaimpia. Mikä neuvoksi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2494514Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1232949Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412712Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761695Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061538Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn161421- 511261
- 911201
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2031064- 471035