Ei täällä Keravalla ole oikein mitään.
Kesällä täysin kuollut kaupunki.
Juhannuksesta täällä ei ole tietoakaan. Paljon asuu iäkkäitä ihmisiä, mutta heille ei mitään.
Ei kesäteatteria. Taidemuseo rempassa. Kohta uimahallialueelle tulee viivästynyt remppa.
Ratsastetaan naapurikuntien tapahtumilla ja kulttuurikohteilla. Loismaisuutta.
Ei viihtyisyys muutu kaupunginjohtajan puheilla.
Ja ei rantaa.
Joesta pystyisi nykyiseen 'saarekkeeseen' tekemään ranta-alueen, mutta tarvittaisiin hirviökontit eristämään motarin melu, koska reunavalli ei kestä aitarakennelmaa.
Tosin Hesaa lähestyttäessä osataan niitä äänimuureja tehdä.
Jos on 1 Keravapäivä ja 1 valkosipulifestaripäivä noin 90mpäivän aikana, niin ei voi kehua.
Ai niin ja sahatut oksat ja puut jäävät, minne jäävät.....
Lähiöläinen
Kerava on pelkkä nukkumalähiö
Anonyymi-ap
3
640
Vastaukset
- Anonyymi
Eihän sitä tarvitse aina naapurista niitä virikkeitä löytyä. Puolen tunnin matka Helsinkiin ja naapurikunnat vielä lähempänä. Ei tässä mitään ongelmaa ole.
- Anonyymi
Ei ongelmaa ? eikö kummajainen ole ongelma joka pitäisi korjata , ei pitäisi nykyaikana tarvita lähteä isollekirkolle hakemaan elämää .
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1393870Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3442997Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt101906Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa91635Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41099- 71944
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38874- 44784
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23771- 65761