Israelin Rautakupu vuotaa pahasti..!

Israel ilmoittaa muutaman siviilin kuolleen Iranin hyökkäyksissä vaikka oikean uhrlluvun täytyy olla tuhansissa.

Katsokaa tästä Iranin ohjuksien iskuja ja kaupunkien vaurioita. Näitä ette koskaan tule näkemään omissa medioissamme:

https://www.youtube.com/watch?v=YCCkTaS1ddU

2

111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sotapropakanda on sellaista ihan jokaisella maalla.
      Paksuimmat valeet tulee Zelenskiltä.

    • Anonyymi

      Tossa on muutaman samojen osumien videoita eri suunnista.

      Ja toinen näyttää olleen joku toimistorakennus, jossa tuskin on montaa ihmistä, vartijoita tai siivoojia enintään, keskellä yötä.

      Toinen näyttäisi olevan joku varasto tms.

      Sielläkään tuskin on isommin väkeä ollut.

      Ja ainakin täällä Siirtomaissa on noitakin videoita ihan pääuutiset näyttäneet vaikka valtio kuuluu Amerikan liittolaisiin.

      Verrattuna Iranin "ilma domeen"´se Israelin Iron Dome toimii varsin hyvin; uhreja todella olisi jos Iron Dome ei toimisi; ja siksipä Irankin nyt sitten alistui tulitaukoon, täydellisen ilmaherruuden edessä ei paljoa muuta voi. Pojat tajusi että se GBUST tulee kylään vaikka kaivavat mitenkä syvän kuopan johtajilleen.

      Peace through superior firepower.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      93
      11942
    2. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      106
      9050
    3. Kovan viikon ilta pitäisi lakkauttaa

      Käytännössä pelkkää SDP:lle ilkkumista koko ohjelma veronmaksajien kustannuksella.
      Maailman menoa
      119
      4993
    4. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      101
      4218
    5. Pakoputkipörisijä syttyi tuleen kesken ajon

      Kyydissä oli 7 henkilöä, mutta hyvä onni matkassa epäonnistuneesta käyttövoimavalinnasta huolimatta, eikä kukaan loukka
      Maailman menoa
      38
      4157
    6. Yksi kuoli kolarissa Outokummussa

      -toisen auton kuljettajaa epäillään rattijuopumuksesta. Toisen auton kyydissä oli kuljettajan lisäksi neljä ihmistä. Hei
      Outokumpu
      77
      3979
    7. Kalja-Kristus Kutsuu Luokseen

      Nyt on Oikea Hetki Ottaa Ryppyys Vastaan! Lue Pelastusryyppy ja tee Promillista elämäsi Herra! Pelastusryyppy on teksti
      Maailman menoa
      7
      3943
    8. Borat ärhäkkänä, syyttelee kokoomusta vilpin suojelusta

      Hänen mukaansa kokoomus seuraa ”toimettomana vierestä, kun vilpilliset firmat vievät urakat rehellisten nenän edestä”, j
      Maailman menoa
      11
      3719
    9. Sdp on esittänyt maatalous- ja yritystuista leikkaamista

      Joihin menee 10 miljardia euroa vuosittain. Minkä vuoksi äärioikeisto änkyttää jostain vuodesta 2026, kun ei demareiden
      Maailman menoa
      40
      3603
    10. Persut on SYYLLISIÄ KAIKKEEN NEGATIIVISEEN SUOMESSA

      , ne haluaa neuvostoliiton putinin kanssa takaisin, shit voi valvoa kaikkea ja kaikkia, no tietty makeeta mannaa itselle
      Perussuomalaiset
      29
      3561
    Aihe