Kevytkuorma-autot laittomia.

Anonyymi-ap

14

357

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Sarvikuono 🦏 on rauhoitettu Afrikassa.😁

    • Anonyymi

      On kyllä hyvän artikkelin tehnyt moottori lehti. Suuri kiitos siitä.

    • Anonyymi

      Hiluxlla saa ajaa vain 80 km/h mutta miks ei rajoittimet toimi kun 120 ajelevat. Kunnon sakko.rauhoittaa tynnyrikuorma päällä.ajavat

    • Anonyymi

      Saa nähdä miten tässä asiassa käy. Tehdäänkö rameista p-autoja vai lähteekö kilvet. Asia varmaan kiinnostaa monia auton omistajia. Äkkiä vaihtaan pois jos vielä ehtii.

    • Anonyymi

      Pitäisikö valtiovallan vihdoinkin laittaa tämä veronkierto päätökseen? Nostihan ne matkailuauton dieselveron 6 kertaiseksi. Miksi joku autoluokka saa nauttia tämmöisistä eduista. Kumminkin moottoritiellä ihmeellisesti ramit kulkee 120kmh ja myös g mersuissa järjestäisin kierretty rajoitin. Niin hyvin kulkee moottoritiellä. Herätkää jo päättäjät vihdoinkin. Tämä veronkierto on kestänyt jo liian kauan. Laitetaan nekin vero markat johonkin tärkeämpään kuten vaikka maan puolustukseen.

    • Anonyymi

      Kevyt kuorma autot verolle myös. Toivottavasti ihmiset tajuaa olla ostamatta noita Amerikan lava autoja ne ei käy kohta vaihdossa enää kenellekkään millään hinnalla lisäksi suuri osa tuotu kolari ym hämärätaustalla.

    • Anonyymi

      kaikille autoille ,tasa vero jos ammatti käytössä niin ,vähennykset tulon hankinnasta

    • Anonyymi

      Jotain tässä tapahtuu kun trafi tehnyt rikosilmoituksen.

      • Anonyymi

        No on sulla huoli, osta molemmat.


    • Anonyymi

      Olihan taas mediassa että nopeusrajoittimet kierretään. Kohta tulee vihdoin uusia lakeja tätä veronkiertoa vastaan. Koko yhteiskunta tässä häviää.

    • Anonyymi

      Ihme kateutta, kun itsellä ei ole varaa ostaa. Tankatessa kuitenkin veroja maksetaan kaksikertaisesti normiautoon verrattuna.

    • Anonyymi

      Uskokaa vaan. Kyllä näille jotain tapahtuu. Ninkuin kävi matkailuautojen dieselverolle. Lähes Kuusin kertaistu.

    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla

      suoja työ paikka? 🤔🤷‍♂️
      Ikävä
      30
      3928
    2. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      13
      1879
    3. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      63
      1334
    4. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      95
      1276
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      67
      1146
    6. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      5
      1011
    7. Koska tajusit silloin aikanaan

      että olin ihastunut sinuun? 🤭😍 Taisin olla aika läpinäkyvä 🫣❤️
      Ikävä
      47
      921
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      331
      884
    9. En haluaisi kaiken kuihtuvan pois

      ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?
      Ikävä
      39
      872
    10. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      26
      871
    Aihe