Suomea edustavat NATO kokouksessa kokoomuksen värisuora Stubb, Häkkänen ja Valtonen. Muille maille riittää joko presidentti tai pääministeri .
Korvaako suomalaisten edustajien suuri määrä laadun ?
Korvaako määrä laadun?
21
154
Vastaukset
- Anonyymi
Suomi lähetti Hymyn, Sotasankarin ja …hmmmm….joo….no tuota Silmäpussit .
- Anonyymi
Tässä tapauksessa laadusta ei voi puhuakkaan. Paitsi tietysti jos Orpopoika olisi yksin mennyt, niin silloin olisi tullut kovin orpo olo.
- Anonyymi
Hyvä kun useampi suomalainen nuolee trumppia . Ps, miksei ne ottanut Tuksua mukaan ?
- Anonyymi
Suomi on rikas maa. Kokoomus on kyky puolue. Molemmilla menee huonosti.
- Anonyymi
Kyllä kuvittelisi että sen historiallisen kalliin rusinat pullasta, tai mutkat suoriksi toivelistan viemiseen perille riittäisi 1 kokoomuslainen.
- Anonyymi
Aika erikoista, että näin pieni asia ei anna venäläiselle homppelille lepoa tai rauhaa? Eikö sinulle ole tärkeintä vain se, ettei Venäjältä kukaan osallistunut!?
- Anonyymi
Trump tykkää kun Suomesta kaksi kumartaa jayksi niia hänelle kuin kuninkaalliselle.
- Anonyymi
Kolme turvaa ja onnea kerjäävää saattaa saada enemmän turvaa kuin yksi onnen kerjäläinen?
Ja Nato-suomen kerjäläiset varmasti saavatkin kerjättyä turvaa, kun ovat siitä valmiita maksamaan kymmeniä, elei satoja miljardeja/vuosi ja lähettämään Nato-suomen reserviläiset Nato-USA:n sotiin.- Anonyymi
Ehkä siihen asti kun Trump muuttaa mielensä. Ja se voi tapahtua piankin.
- Anonyymi
Kun sota alkaa Suomen ja Venäjän välillä, niin Suomi tuhoutuu maan tasalla ihan varmasti. Yhtään tönöä ei jää pystyyn. Auttoipa Nato tai ei. Jos joku muuta luulee, niin väärin luulee.
No siksi onkin hyvä, että Suomi kuuluu NATO:on, jotta Venäjän kynnys hyökätä Suomeenkin kuten Ukrainaan on mahdollisimman korkea.
- Anonyymi
moloch_horridus kirjoitti:
No siksi onkin hyvä, että Suomi kuuluu NATO:on, jotta Venäjän kynnys hyökätä Suomeenkin kuten Ukrainaan on mahdollisimman korkea.
Taisi vaan Venäjällä ja Ukrainalla olla joitain oikeita aluekiistojakin, joita taas Suomen ja Venäjän välillä ei enää ole. Niistä sodittiin jo joku aika sitten.
- Anonyymi
Noin uskot . Trumphan jo miettii ettei Naton Viides artikla pädekään ….ei ainakaan kaikissa tapauksissa. Voi hyvinkin olla ettei yksikään Nato maa puolusta Suomea Venääjää vadtaan, jos Teumpin mielestä viides artikla ei juuri siinä kohtaa astukkaan voimaan. Katsos, kun tämä on hyvin mahdollista . Eli Suomi maksaa ihan turhasta.
Ja vaikka Nato puolustaisikin, niin Suomi tuhoutuu silti.
Mutta saahan sitä ihminen usko ihan mihin vaan. Uskoohan moni Joulupukkiinkin. - Anonyymi
Laatua etsitään mutta tuolla kokoonpanolla… kuvastaa että kukaan ei luota toiseen vaan perustavat oman kuppikuntansa jossa supistellaan ja söpötellään keskenään. Ja silti rahat viedään käsistä. En arvosta näitä ollenkaan.
- Anonyymi
Johtoajatus jäi epäselväksi? Mitä/ketä et nyt arvosta? Venäjän Tiltuja on Suomessa ollut aina!
- Anonyymi
Essayahin Sarin olis voinu ottaa Haagiin esittelemään Nato-suomen sotaan halukkaiden edustajana Nato-suomen pufuftufvoimien kyvykyyttä VETTENPÄÄLLÄKÄVELY NÄYTÖKSELLÄ demonstroiden.
- Anonyymi
Sotapäällikkö Sari Essayah: Juostaanpas tuon Laatokan yli niin jotta heilahtaa!
Et ole vissiin tarkemmin kokousta seurannut.
Kokouksen esittelyteksti sanoo seuraavaa:
” Forty-five heads of state and government, 90 Defence and Foreign Ministers, and 6,000 delegation members will come to The Hague for the 2025 NATO Summit”
Eli on siellä muistakin maista enemmän edustajia kuin vain valtion päämies…- Anonyymi
Mistä sinä tiedät ketä kaikkia siellä on mukana?
- Anonyymi
Kokoomuslaiset on niin innoissaan Natosta. Kaikki haluaa mukaan. Niinistökin oli vielä lähdössä. Lentokoneen ovi pantiin nenän edessä kiinni !
- Anonyymi
Tuskinpa Sale oli enää lähdössä! Katkera ja kyrsiintynyt Tiltu puhuu taas omiaan!
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2343982Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1232297Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996- 1401449
- 77929
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein127927Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37920Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!330849Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8827J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl61756