Mikä on sähköautoilun yksi hyödyistä?

Anonyymi-ap

Mikä on sähköautoilun yksi hyödyistä?
– Kun lähtee lomalle saa jo matkalla ladata akkuja Prklllkee

2

75

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      On aikaa istua wc- tiloissa.
      Kakarat ostauttaa huoltoasemalta leluja ( 30 euroa ).
      + epäterveellisiä juomia ja ruokia ( 30 euroa ).
      Muorilla on aikaa syödä itsensä
      jalkapallon muotoiseksi ( 30 euroa ).

    • Anonyymi

      Jos KESÄlomaa meinaat, niin asiallisella sähkiksellä range on luokkaa 500 km ja jopa enemmän. Ei ole ollut pieninkään ongelma pitää vartin kaupassakäyntitauokoa 300-400 km paikkeilla.
      Vinkki: Pikkusen poikkeaa päätieltä, niin omien kokemusten mukaan Markettien pihoilta löytyy aina vapaa 100-200 KW teholaturi. Jo 100 kW:llä 40 prossaan ajettu akku on 90% täynnä 15 minuutissa.
      Käytännössä 1000 km lomareissun heittää kesäkelissä yhdellä 15-30 min latauskerralla, siis sikäli, jos käytettävissä on teholaturi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      37
      2746
    2. Miten kaivattusi teki sinuun lähtemättömän vaikutuksen?

      Minulla kävi niin, että hän laittoi ruokaa, kun olin nälkäinen. Tie miehen sydämeen käy vatsan kautta.
      Ikävä
      89
      1184
    3. Alkon myynti putosi kesäkuussa 10 prosenttia

      Niin se hallitus tuhoaa valtion verokertymää ylisuurella alkoholiverolla, kun kansalaiset hankkivat juomansa ulkomailta.
      Maailman menoa
      127
      989
    4. Oliko mies vetäytyminen

      Toimiva veto? Miten meille kävi. Ei hyvin ja mahdottomalta tuntuu tilanne nyt.
      Ikävä
      61
      967
    5. Mitä söitte Hänen kanssaan yhdessä viimeksi?

      Tällainen vihjeketju:)
      Ikävä
      66
      907
    6. Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää

      Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos
      78
      888
    7. EU:lta tyly ratkaisu Temulle

      On se hyvä, että EU on vihdoin ja viimein puuttunut noiden Kiinan krääsän kauppiaiden toimintaan. https://www.is.fi/ta
      Maailman menoa
      102
      832
    8. Oon tässä pohtinut että se nainen

      Ei sovi sulle. Ihmetyttää mitä näet hänessä. Mieheltä miehelle
      Ikävä
      70
      815
    9. Nainen on ihana

      ilta-päivää tosi söpölle naiselle 🤗😘☺ Jos saisin sinut nainen oisin onnellisin mies Etpäs tiedäkään keneltä tämä on?
      Ikävä
      25
      718
    10. Hallinto-oikeus kumosi valtuuston päätöksiä

      Teksti-tv kertoo, että valtuuston päätöksentekoon on osallistunut varavaltuutettu jolla ei ollut oikeutta osallistua. Mi
      Ähtäri
      30
      684
    Aihe