Ukrainan sota loppuu, kun Putin väistyy

Anonyymi-ap

Putin aloitti Ukrainan sodan. Sota loppuu vasta kun Putin väistyy tavalla tai toisella johtajan pallilta.

Putin vähät välittää Trumpin maanitteluista. Putin saataa uskotella tekevänsä jotain, mutta hänen sanaansa ei voi luottaa. Putiniin ei voi luottaa.

Putin pitää pakottaa lopettamaan sota. Voi olla, että ainut tapa on suistaa Putin vallasta. Se on askel sodan loppumiseen Ukrainassa.

Putin on julistettu vangittavaksi sotarikoksista ja rikoksista ihmisyyttä vastaan.

4

151

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ukrainan sota loppuu kun Euroopasta loppuu rahat eikä siihen enää kovin pitkä matka ole.

    • Anonyymi

      Tällä hetkellä on kaksi narsistia vallassa.
      Heidän höpinöitään ei pidä ottaa todesta.
      Tänään höpisevät tätä, huomenna tuota ja ylihuomenna niitä- ja näitä.
      Toinen on aito diktaattori, toinen toivoisi saavansa diktaattorin vallan.
      3. maailmansotaa, lämmitellään ja käynnistellään kulisseissa.
      Ja kun se alkaa, olemme me suomalaisetkin mukana, todenteolla, siinä verisessä sopassa.
      Ei ihmiskunta näköjään, ole mitään oppinut.
      Ps. Toivottavasti olen hell....in väärässä.

    • Anonyymi

      Aloittaja;Haje apua tuohon Putinin fobiaan,et sinä ole täysjärkinen,kun päivästä toiseen laitat Suomi 24 tuota yhtä ja samaa..

    • Anonyymi

      Putin pitää kiinni diktatoorisesta vallastaan viimeiseen saakka. Jos hänet syrjäytetään, niin se on Putinin menoa. Maailmassa on todella vähän syrjäytettyjä diktaattoreita viettämässä leppoisia eläkepäiviä. Ainakaan omassa maassaan.

      Putinin mielenrauhaa ei varmasti lisää sekään, että hänet on etsintäkuulutettu vakavista sotarikoksista vastaamaan kansainvälisessä sotarikostuomioistuimessa.
      Eihän hän nyt uskalla edes matkustaa ulkomaille kuin hyvin tarkasti valittuihin maihin, jotka ovat taanneet, etteivät toteuta etsintäkuulutuksen kiinniottovelvoitetta. Ja nämä muutamat maat eivät todellakaan ole niitä ihmisoikeuksista ja demokratiasta tunnettuja maita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6458
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      360
      5994
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2923
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      109
      2374
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      2048
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1774
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1653
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1320
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1217
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1178
    Aihe