Kolmosella SuomiAreena. Keskisarja on täysin pihalla. Katsokaa itse, niin asia selviää nopeasti.
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 40
Vanhimmat
Vielä enemmän kuin mitä luulin.
Onko napeissa?
Mistä tuo nuo ryysyt on löytänyt?
Jep. Olisi voinut kyllä edes vähän miettiä ulkoasuaankin. Se kuitenkin on sivujuttu. Olennaisinta on se, mitä asioista ajattelee.
Ei pystynyt edes katsomaan tuota sekoilua.
En tiedä kuka tuolla eniten on pihalla... Mitä vittua noi huutaa ja papattaa, toimittajat mukaan lukien? Varmaan saa lanssin tilata jo ensimmäiselle. Käsi pystyyn kaikki jotka tykkää seurata tollasta huutokuoroa. Tsiisus.
Ei tuolla kyllä nyt kukaan huuda.
Keskisarja on kyllä tuossa joukossa se heikoin lenkki.
Eipä yllättänyt.
Ja Hjallis Harkimo, onko se oikeasti populistisen oikeiston kyydissä,,,ja tyhmä.
Keskisarja on nyt ihan väärässä seurassa! On ihan pihalla kaikista puheena olevasta asiasta.
Epäilen, että on pienessä kännissä!
Puheet on kuin koulupudokkaalta teinillä.
Ei tosiaan sanavalmis, fiksu älykkö tällä kertaa esiintynyt edukseen. Mistä mahtoi johtua? Olikohan tilaisuuden järjestäjä antanut 'neuvoja' pukeutumiseen: 'Ihan rento pukeutuminen käy'. Persuja kun pitää vihata ja sabotoida joka käänteessä.
Minusta on sympaattista, että joku ei tunne oloaan mukavaksi joutuessaan ensimmäistä kertaa yleisölavalle tuollaisen kanalauman kanssa. Ja vielä vihamielisen aivopestyn lauman.
Seuraavaan " tosinuijaan" pääosan..
Jos ja kun Suomeen tulee seuraavaksi vasemmistohallitus (kansa kun on sen verran yksinkertaista), niin Suomi joutuu EU:n tarkkailuluokalle. Silloin vasemmistohallituskin
joutuu leikkaamaan köyhiltä.
Pelkkää höttöä on opposition ja etenkin vasemmiston valitus.
SDP sanoi jo SuomiAreenassa leikkaavansa elinkeinoelämän ja pääomapiirien haitallisista ja turhista veroeduista sekä tuista, joita myös IMF ja VM ehdottavat poistettaviksi 👍
Niillä ei velkaantumiseen paljon vaikuteta, mutta hyvä alku.
Mistä ne puuttuvat 9 miljardia vuodessa näiden lisäksi?
SDP:n jo 2019 haluama institutionaalisten sijoittajien lähdevero toisi noin 400-600 miljoonsa euroa vuosittain.
Listaamattomien yritysten 7,5%:n osinkoverotuksen veroedun poisto toisi noin 800-1000 miljoonss euroa vuosittain
Yritystukien perkuu toisi noin 500-1000 miljoonaa euroa vuosittain. 2019 hallitusohjelman julkaisun jälkeen jopa Suomen Yrittäjät kertoi miten turhia ja haitallisia yritystukia olisi helposti voitu leikata 500 miljoonalla eurolla, jonka kepu esti, kuten myös Sipilän hallituskaudella Mauri Pekkasen yritystukityöryhmässä. Jos SY olisi valmis leikkaamaan 500 miljoonalla, niin 1000 miljoonalla eurolla takuulla löytyisi leikattavaa.
Haitallinen maahanmuutto maksaa jopa kymmenen miljardia euroa joka ikinen vuosi. Siitä olisi hyvä kahmaista, mieluummin lopettaa kokonaan.
Napit irti maatalouden raivokkaat vihaajat maatalouden pienestä palkasta. Lyötte lyötyä, maailman sorretuinta väestön osaa.. Onko teillä häpyä
Kun nyt lopettaa muutama tila päivässä, sen (leikkausten) jälkeen lopettaa kymmenen tilaa päivässä. Tahti vaan yltyy. Minä niin nauran kun punikit huutaa onko sitä ruokaa.
Mietittekö punikit koskaan sitä että ruoka ei ole pelkästään rahakysymys? Se on kansalle elintärkeää sodan aikana joka on uhkana. Se teidän ihanneyhteiskunta yrittää hyökätä tänne kunhan Ukrainalta ehtii.
Keskisarja oli ainoa, joka uskalsi puhua haittamaahanmuutosta.
Pian tapahtuvasta uskovien ylöstempauksesta tänne jääneet varmaan huomaavat pian syövänsä sitä punahomeesta valmistettua 'lihankorviketta'. Sille on annettu nimi 'quorn'. Kornia. Samaan aikaan löytyy virallisesta sivulta ohjeita, miten myrkkyjä erittävää punahometta voi yrittää torjua viljasta peittaamalla siemenviljaa toisilla myrkyillä! Tulee mieleen vanha hyvä elokuva 'Soylent Green'. Onko joku nähnyt sitä? Minä olen nähnyt vain pätkiä.
Eiköhän venäjä ole markkinatalousmaa. Putinin puolue kokoomuksen sisarpuolue. Putin, orban, Trump persujen idoleita. Yksinvaltiaat. Miks teille persulle ei ole kehittynyt älyä. Tyhmimmät nisäkkäät.
Persujen 1. varapuheenjohtaja Keskisarja sanoi että hyvinvointivaltiota pitää Purran saksien sijaan niittää vesurilla, jotta Suomi saa maksettua Naton vaatiman puolustusmenojen noston 5%:iin, joka tarkoittaa noin 4,1 miljardia euroa puolustuksen lisämenoja nykyiseen verrattuna nykyisellä BKT:lla. Eliitin, pääomapiirien veroetujen tai yritys- ja elinkeinoelämän tukien karsimisesta ei sanaakaan Keskisarjalta.
Onko meillä persujen ja kokoomuksen jäljiltä enää Suomea jota puolustaa?
Keskisarja on aika lailla eri linjoilla kuin Persujen johto.
Ihan on tynkäpersujen linjalla jotka on puolustusmenokyselyn mukaan kokoomustakin oikeammalla ja haluavat puolueista eniten leikata hyvinvointivaltiosta ihan vesurilla avohakkuuna.
Nasima haluaa jakaa köyhille velkarahaa ja haluaa verottaa hyvätuloisia ankarasti, jotta heidän pitää itse velkaantua kun puolet palkasta menee veroihin.
Pitkästä ja vaativasta koulutuksesta ei siis saisi palkita ketään, mutta pienituloiset pitäisi pslkita laiskuudesta.
Tätä pähkinää ei köyhät selvitä, tyhmille liian visainen pulma.
Jännää, että et halua sanoa mitään Keskisarjasta. Ymmärrän.
Minja on ainakin hokee sitä ärsyttävintä lausetta koko ajan, Minä ajattelen sen niin...
Moni muukin toki tekee niin, ilmeisesti opittu jollakin viestintäkurssilla?
Minä, minä, minä...
Sofia Virta nosti vihreiden kannatusta roimasti. Oli paras!
Minja Koskela oli myös hyvä.
Kaipasin Marinia!
Keskisarja on kaikkea muuta kuin pihalla.
Kantaväestö on odottanut olevansa koulutuskykyistä ja tuottavaa. Kun kantaväestö korvautuu alikehittyneiden maiden väestöllä, ei ole mitään takeita että BKT per asukas enää kasvaisi.
Suomen kantaväestön säilyminen selkeänä väestön enemmistönä Suomessa on jopa hyvinvointivaltion säilymistä tärkeämpää.
Korjataan tuo puhelimen tekemä sanamuutos. Eli
” Kantaväestö on osoittanut olevansa koulutuskykyistä ja tuottavaa.”
Kaiketi puhelimen mielestä ’osoittanut’ on liian harvinainen sana ja vaihtoi tilalle sanan ’odottanut’.
Ala sinäkin sitten tehdä lapsia! Siitähän tässä on kysymys.
Keskisarja on osoittanut viisauttaan kirjoituksillaan ja kahdenkeskisissä pitemmissä keskusteluissa haastattelijan kanssa. Tässä näytelmässä hän ei ollut parhaimmillaan, se on mielestäni totta. Harjoituksen puutetta. Muut toistelivat propagandaansa sujuvammin. Onko se jonkun mielestä sitten hyvä asia heille?
Teme edustaisi Suomea
ulkomailla yhtä hyvin
kuin Zelenski.
Ei liity tähän mitenkään.
Keskisarjan ulosanti oli jähmeää ja tavallaan hän jopa vähän säälitti.
En luota ihmiseen, joka ei kykene huolehtimaan edes alkeellisesti omasta ulkoisesta olemuksesta ja siisteydestään.
Taas näitä TSH:n tyhjiä väittämiä, joiden ainoa tarkoitus on haastaa riitaa. Mikähän on taas ottanu niin pattiin, että pitää terapoida itseään riitelemällä?
Keskisarja on aina ollut outo tyyppi, ja nyt soihtupuolueessa tuo omituisuus on noussut jo toiseen potenssiin...
Keskisarja kiinnostaa murhat, tapot ja entinen kuolleiden elämä ja kirjoittaa kirjoja niistä. Ihan hyvä että suuntaus tutkivalla puolen jot ei heilu oikeesti tekemässä synkkämielisyydessään pahojaan.
Todennäköisesti Teemu kirjoittaa vain saadakseen rahaa.
Sen kirjojen lukijat joutuu kyllä olemaan sairasta paskasakkia. Niitä paskoja siis oikeasti kiinnostaa "tapot ja entinen kuolleiden elämä". Edes rahaa eivät saa kun lukevat tuota roskaa. Päinvastoin joutuvat jopa maksamaan voidakseen lukea tuota paskaa.
Ja noitakin sairaita paskoja suomessa satoja tuhansia.
Kuvitelkaa mitä ihmissaastaa joutuu olemaan tuotakin eduskuntaan äänestäneet ihmiset. Hyi helvetti.