Eräässä keskustelussa kristitty väitti, että homoseksuaalisuus on valintakysymys. Kysyin, että muistaako hän kuinka valitsi, ettei ole homoseksuaali vaan heteroseksuaali. Kristitty vastasi, että hän muistaa, kuinka hänellä oli homoseksuaalisia fantasioita ennen heteroksi kääntymistä.
Avaankin nyt asiallisen keskustelun siitä, miten ja missä iässä te kristityt valitsitte, ettette ole enää homoseksuaaleja vaan alatte heteroiksi.
Kuinka moni palstalla väijyvä kristitty on homoseksuaali?
9
131
Vastaukset
- Anonyymi
<<Kristitty vastasi, että hän muistaa, kuinka hänellä oli homoseksuaalisia fantasioita ennen heteroksi kääntymistä.>>
Tämä on valhe. Sanoin harjoittaneeni yhdyntää tytön kanssa ennen kouluun menemistä. Olen poika. Teini-iässä minulle tuli homoeroottisia ajatuksia, mutta koska jatkoin heterona, niin en valinnut homoseksuaalisuutta.
Tässä on taas yksi esimerkki siitä, miten ateistit valehtelevat, vääristelevät asioita ja johtavat tahallaan harhaan ihmisiä.- Anonyymi
”Sanoin harjoittaneeni yhdyntää tytön kanssa ennen kouluun menemistä. Olen poika. Teini-iässä minulle tuli homoeroottisia ajatuksia…”
Ehkä tyydytit latentteja homoseksuaalisia tarpeita pojalta näyttävän esipuberteetti-ikäisen tytön kanssa? Onko lääkärivaimosi, anteeksi Kanya bulgarialaisen kuulantyöntäjän näköinen? Jatkat homofantasioitasi miesmäisen naisen kanssa? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
”Sanoin harjoittaneeni yhdyntää tytön kanssa ennen kouluun menemistä. Olen poika. Teini-iässä minulle tuli homoeroottisia ajatuksia…”
Ehkä tyydytit latentteja homoseksuaalisia tarpeita pojalta näyttävän esipuberteetti-ikäisen tytön kanssa? Onko lääkärivaimosi, anteeksi Kanya bulgarialaisen kuulantyöntäjän näköinen? Jatkat homofantasioitasi miesmäisen naisen kanssa?Isot tissit ja leveä perse. Sellainen.
- Anonyymi
Ei sitä muisteta ja tai haluta muistella miten valinnat on tehty.
Naurettavaa olettaa että ihmiset olisivat rehellisiä edes itselleenHomoseksuaalisuutta valinnaksi väittävät ovat synnynnäisiä homoseksuaaleja. He ovat joutuneet tukahduttamaan synnynnäisen homoseksuaalisuutensa ja pakottautumaan heteroseksuaaliseen suhteeseen uskonnollisen yhteisön painostuksesta.
- Anonyymi
Extremist_atheist kirjoitti:
Homoseksuaalisuutta valinnaksi väittävät ovat synnynnäisiä homoseksuaaleja. He ovat joutuneet tukahduttamaan synnynnäisen homoseksuaalisuutensa ja pakottautumaan heteroseksuaaliseen suhteeseen uskonnollisen yhteisön painostuksesta.
Se nyt vaan on valinta ja yksi syy siihen on se, ettei saa seksiä toista sukupuolta olevalta. Homothan ovat yleensä rumia. Toinen syy on vinoutunut käsitys omasta sukupuolesta. Tyttömäiset pojat iskevät poikia ja poikamaiset tytöt tyttöjä. Homoseksuaalisuutta se siltikin on. Vaikka olisi transsukupuolinen.
- Anonyymi
Extremist_atheist kirjoitti:
Homoseksuaalisuutta valinnaksi väittävät ovat synnynnäisiä homoseksuaaleja. He ovat joutuneet tukahduttamaan synnynnäisen homoseksuaalisuutensa ja pakottautumaan heteroseksuaaliseen suhteeseen uskonnollisen yhteisön painostuksesta.
Biseksuaalisuutensa kietävätkin.
- Anonyymi
miehet rakastaa jeesusta 🤔 honojahan ne on !!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1931472
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän138923Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?57893- 85892
- 53816
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,10700Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t255693Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä337666Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk58654Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol74626