Juuri äsken todistin Tampereella, kuinka 17 vuotias välitti talomme alaovelta minigrip pussissa joitakin pillereitä 10-20 kpl. Tuskin olivat aspiriineja? Arvoisa "asiakas" oli suunnilleen saman ikäinen, ellei jopa nuorempi. 15v? Toimintaa ei edes yritelty peitellä. Miksi Poliisi ei kerta kaikkiaan vihellä raskaalla kädellä tällaista peliä poikki???!!! Suomi on "drug lordien" täysi temmellyskenttä, - ilman mitään rajoja.
Alaikäiset diilaavat "nappeja"
Anonyymi-ap
23155
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Tää on lähtenyt niin niin käsistä. Katujemme rehottava nappikauppa sen kun vain kasvaa, ja munattomat vanhemmat itkevät ainoastaan itse laiminlyömänsä narkkipentunsa pelastajaksi yhteiskuntaa. Ei enää latiakaan noiden pikkusaastojen kuntouttamiseen. Se on täysin vanhempien vastuulla.
Tampereella Annalasta on Hervannan ohella tullut täysi villi mömmömarketti. Pennut myyvät kaikkea. Kauppaa käydään avoimesti jopa päiväkotien parkkipaikoilla. Poliisia ei ilmeisesti kiinnosta, huolimatta lukuisista huolestuneista ilmoituksista asukkaiden taholta?
Oliko saanut pokkeusluvalla proviisorin kortin?
Äiti kantaa apteekista lisää ketamiinia kun on osannut kusettaa kelaa korvauksissa?
Tuskin, ja isukki on kesämökillä. Aina kun iskä on pois pelipaikalta, alkaa tämä farmaseutti toimimaan.
Kuta kuinkin näin... Äiskä vetää kuulemma kaikki yhteiskunnan tuet.
17v täyden anniskelun poikkeuslupa-proviisori? Suomessa varmaan mahdollinen, kuten ajokorttikin?
Nuollaaset tulee laittaa kylmäksi.
Tampereella Vipusen huumekuntoutus kuulemma suljetaan. Kaikille työntekijöille irtisanominen. OIKEIN! Miksi kuntouttaa pysyvää nistiä isolla rahalla? Samaan aikaan keskustellaan oikeasti sairaiden hoidon priorisoimisesta Suomessa. Saasta narkki joutaa kuolemaan, ennen oikeasti sairasta.
Seuraavaksi tulee sulkea Nauha, eli Kaukajärven kokanokkien ja piripäiden elätyskeskus. Tuo narkkisaasta tulee potkia kylmästi kadulle.
Kyseinen "kesälomadiileri" on joku klanipäinen amispoitsu, joka siis ilmeisesti vetää tax-free kesätienistiä nappikaupan turvin.
Nimestä en tiedä, mutta tuntomerkit täsmää. Tredussa kenties?
Onko marketti kenties Kolunkatu 1 talossa? Jos näin, niin ihan tunnettu on jo.
Kolunkatu 1 talossa todella vierailee usein varsin hämäriä rapunovi-avun tarvitsijoita. Oikea apteekki myy lääkkeet virallisissa lääketehtaiden pakkauksissa, - reseptiä vastaan, mutta, mutta Kolu 1 - pharmacy toimittaa napit ninigripeissä....ja ihan kenelle vaan. Ikää katsomatta.
Jotkut Kaukajärven koulun vanhemmat myyvät ipanoidensa Concerta ADHD-lääkkeitä. = pentu yhteiskunnan häiriöriesaksi ja mamille käteistulot käytettäväksi omaanhyvään.
Simmut kiinni ellet itse niitä nappeja himoitse. Poliisi saa ite selvittää rikoksensa.
Vaan kun tuo ei selvitä niitä. laitoin kaikki tiedot poliisille. Myös sen punaisen pienen kuriiri/rahastusauton tiedot, joka tänään maleksi itse diilerin kanssa parkkipaikallamme.
Laitetaan kylmästi kaikki tiedot Poliisille ja äpärät tämän myötä huostaanottoon. Hyvä näin.
Tarviiko noita pikkupaskiaisia enää edes ilmoittaa Poliisille? Eikö se riitä, kuinka laskee voimankäytön turvin ns. sivuraiteelle pysyvästi?
Näin on, Rongantunnelissa kerran kaksi huppupäätä odottelivat toisiaan ja etenkin sitä, että ohikulkijoissa tulisi hetkeksi tauko. Joka puolella Tamperetta diilataan aivan näkyvästi.
Hallitusta ei jostain syystä kiinnosta laittaa Ruotsin rajalle huumekoiria. Ilmeisesti sellainen loukkaisi ihmisoikeuksia tai sitten vaan sellaiseen ei ole varaa.
Tampereen käsiin räjähtänyt huumeongelma on massiivisempi, mitä viranomaiset ja päättäjät uskaltavat edes kertoa. Asiakkaat 10-16 vuotiaita ja myyjät hädintuskin 15v. Ja noiden kumpienkin määrä kasvaa koko ajan.
SiSu-poliisia ei enää aikoihin ole kiinnostanut kasvava ja kaikin puoli rehottava alaikäisten käymä huumekauppa, esim Tampereella. Ja tuohon kaikki ko alueen täysi-ikäiset päälle. Ei oikeastaan ole tiedossa, mikä SiSu-poliisia enää kiinnostaa? Tuskin niin mikään?
Nuo kaikki pitäisi hävittää maan päältä ja aivan välittömästi, mutta suomen idioottimainen tissiposkisuojelu turvaa noidenkin vässyköiden ansiottoman elämän maassamme.