siis tarkemmin sanottuna he puolustavat gay-miehiä. Mutta kun olen tuolla parissa ketjussa kysellyt heiltä, että oletko sinä itse gay, niin eipä tule vastausta - mikä mättää?
Ja vähän väliä he vetävät esiin sanan "viha", "kauheaa homovihaa" jne. Mutta kaduillakaan ei näy mitään homovihaa, he saavat olla ihan rauhassa.
Ja punavihreät yleensäkkin jos tulee heille joku epämieluinen asia, niin he alkavat selittään vihasta tai rasismista. Näin tehdään kuin ei muuten pärjätä, aivotonta sakkia.
Ja vähän väliä he vetävät esiin sanan "viha", "kauheaa homovihaa" jne. Mutta kaduillakaan ei näy mitään homovihaa, he saavat olla ihan rauhassa.
Ja punavihreät yleensäkkin jos tulee heille joku epämieluinen asia, niin he alkavat selittään vihasta tai rasismista. Näin tehdään kuin ei muuten pärjätä, aivotonta sakkia.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Älä kehtaa aina persuilla.
Kysy tynkkyseltä ja vigeliukselta
Sanoo yksinäinen köyhä vassu homppeli.
Entä Haavistolta.
Pakolliset eheytyshoidot homoille ja sähköshokkihoitoina mieluiten.
Persujen ainoa meppi, Sebastian Tynkkynen, ei varmaankaan tykkäisi ideasta.
Homppelit uuniin!
-PS-
Siine menisi teidän ainoa meppi, Tynkkynen.
Sitten sinun Eu vaalien antama ääni menisi hukkaan.
Oras ei ole?
Wokevasemmiston homopropagandan yksi muoto on että "vastapuolta" maalataan viholliseksi hinnalla millä hyvänsä. Todellisuus kumminkin on että internetin ulkopuolella OIKEASSA ELÄMÄSSÄ ei ketään kiinnosta jonkun homous ja homot saavat olla täysin rauhassa siellä missä ikinä ovatkaan... Mikä taas ei enää ole pride-ideologian mukaista koska politisointi muuttuu. Heille ei enää riitä että saavat olla osana massaa, harmaassa perusarjessa kuten kaikki muutkin. He haluavat olla korokkeella kovaäänisen kans kaikkien nähtävillä vaatimassa etuoikeuksia muiden kustannuksella. Tuo öyhötys kalahtaa omaan nilkkaan jossain vaiheessa
Kyllä nuo Persut ovat hiukan yksinkertaisia, eivät kysy aloittajalta, mistä hän tiedät ketä siellä on.
Eikä ressukka osaa muuta kuin vetää persut tähän mukaan, olet todella tyhmä.
Ketä`;))))))))))))))))))))))))))
ketäketäketä
Miten sinulla on sillä mennyt, kävikö tuuri.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/c082a132-1e39-460d-9bf0-e78e03c1363b
Lompsista lomps
Rikollisia. Kielletty marssi on kielletty!
Olenko minä sitten ainoa Prideä puolustava heteromies palstalla?
Tästä pridevastausuudesta päästäisiin, jos Suomessa otettaisiin käyttöön progressiivinen pridevero samaan tyyliin kuin on ylevero.
Molemmat olisivat yleishyödyllisiä veroja, joista vähäosaiset olisivat vapautettu kokonaan.
Pride kertoisi seksuaalisista tasa-arvoasioista ja Yle toimisi Hamasin tervdysviraston totuuden tietotorvena.
Koulun tulisi maksaa oppilaille joita homopropaganda loukkaa, 1'500 euroa.
Heillä pitää olla oikeus omaan seksuaalisuuteensa ilman hörhöjen pervotuputusta!