Oliko Stubin ihan pakko saada julkilausuman maininta Venäjästä pitkän ajan uhkana.
Vähitellen alkaa olla kaikki sillat poltettu Venäjälle.
Kyllä noi sodat loppuu aikanaan ja tod. näk. jopa parin vuoden sisällä.
Silloin olisi Suomella tuhannen taalan tilaisuus tehdä kauppaa Venäjälle, mutta mahtaako venäläiset haluta meiltä mitään, kun suuta suuremmalla äänellä eturivissä lietsotaan vihaa heitä kohtaan.
Ja Häkkänen se vasta pahailmanlintu onkin. Aina kun suu aukeaa, ei muuta kuin uhkailua ja pelottelua venäläisillä. Tarttis saada tuon sotakiihkoilijan tilalle joku tasapainoisesti tyyppi.
Kaivaako Suomi verta nenästään ?
15
111
Vastaukset
- AnonyymiUUSI
Hyökkääjän tuhoamisiin suomi tähtää ja itärajan läpipääsemyyteen
Nytkän siomella vasta on selkänojaa puollustustamme pistää täyteen mittaan ja ylikin sen
Avaruuteen laitetaan omakanta tarkkailut ja ohjaukset, joka ohjaa pällin tarkasti kohteeseen- AnonyymiUUSI
Onhan tuo omakanta ohjaus varmasti täysmittainen ja KOAKSIAALINEN pälli control system?
- AnonyymiUUSI
Ei.
Suomi ottaa verta jonkun muun nenästä jos meidän rauhaa uhataan. - AnonyymiUUSI
Botox-Putte on kaivanut verta venäläisten nenästä, vatsasta ja p€rseestä 24.2.2022 lähtien. Veri, p@ska ja henkselinpätkät ovat roiskuneet. Mikä ei kuitenkaan huoleta aloittajaa?
- AnonyymiUUSI
Näin noita peräkammareiden poikasia vedätetään ja on vedätetty jo vuosisatoja:
https://t.me/DUMBSandCloning/580068
Ukrainan sota, Venäjän maalittaminen, Lähi-Idän ikuiset taistelut ja pankkiirien aina kasvavat velkasaatavat eri mailta, ovat tapa pitää ihmiset orjina.
Selvimmin murenevan nykyhallinnon paniikki näkyy tuossa EU:n velkapotassa, josta saa nostaa rahaa. Takaisin sen toki joutuu maksamaan.
Kaiken tuon päälle vielä isketään sotilasmenoihin niin suuret prosenttimäärät kansatuloon sidottuina, että niitä ei yksikään maa pysty maksamaan takaisin. Kulut ovat 5 vuoden päästä triljoonia. Se tietää koko velkabondijärjestelmän romahdusta. Sitä edeltää jo näkyvä talouden syöksykierre koko Euroopassa.
Milloin pankkijärjestelmä romahtaa? Siihen mennessä pitäisi siirtää varat pois pankeista, muuttaa osakkeet rahaksi ja ostaa kiinteää omaisuutta, fyysisiä arvometalleja ja vastaavia sijoituskohteita. Ei mitään paperikultaa, koska se yksi sama harkko, on myyty sadoille sijoittajille.- AnonyymiUUSI
Venäjän pankkijärjestelmä on romahtamassa.
- AnonyymiUUSI
Vieläkö jaksat suoltaa tuota paska propagandaasi? Se ei edelleenkään uppoa meihin fiksuihin suomalaisiin, eikä tule koskaan uppoamaan.
- AnonyymiUUSI
Käykö Stubbille kuin edelliselle suomalaiselle sodanajan presidentille ! 10 vuotta kuritushuonetta tuli Rydille sodan päätteeksi, että heilahti !
- AnonyymiUUSI
Oletko huumeissa vai muuten vain sekaisin?
- AnonyymiUUSI
Helppo aihe jolla peitellään omien maiden superongelmia.
Vuodessa menetetty 60 000 työpaikkaa, sosiaaliturva Suomessa halutaan romuttaa ja hyvä syy siihen olisi kai tuo uhkakuva Venäjästä?
Seuratkaa ja huomaatte mitä tarkoitan.
Tulee "hyvä syy" ottaa kansalaisilta pois lähes kaikki, ilman mitään todellista syytä.Toinen tiltu kirjoitti juuri äsken nin:
"Heti kun Venäjä on ottanut Ukrainassa omansa. Kuinka Suomi pystyy vastaamaan, kun Venäjä alkaa kasvattamaan varuskuntiaan pohjoisessa. Venäjän kokoiselle maalle ei tuota vaikeuksia pitää vaikka 100 000 miestä, helposti enemmänkin palveluksessa Suomen rajalla ! Suomi ei siihen pysty. Ei edes Nato liittolaisten kanssa."
- AnonyymiUUSI
Nuijahan se Häkkänen onkin. Holottaa ennemmin,kuin suupielet riittää.
- AnonyymiUUSI
venäjällä kuollaan pian nälkään
- AnonyymiUUSI
tämä tupi on haitta Suomelle.
- ulkoa ohjattu poliittinen aasi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1964299
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?
Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!421976- 611627
Ymmärrätköhän nainen
Etten halua että ottaisit sitä suuhusi. Minusta se on ällöttävää, vaikka kivalta se kai tuntuisi, mutta vain minusta. Mi1331333Martina on käynyt puhumassa viisauksia
Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.3581317Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss93929SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?
SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä25899Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!
Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse10869Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus
Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte170808Voiko vauva uskoa ?
Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9186696