No ilmastonmuutosta ja ydinsotaa.Miksikö?No siksi kun hänellä ei ole muuta toivoa kuin tämä maanpäällinen elämä.Hän ei tiedä että koko maailma on tulelle talletettu ja tuhoutuu jonain päivänä.Sen jälkeen luodaan uusi taivas ja uusi maa.Lisäksi hänen alitajunta tietää että Tuomio on tulossa .
Mitä jumalaton pelkää?
Anonyymi-ap
10140
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Prideläisillä oli mahtava voimannäyttö !
Nyt on suuri vaara että Jumala ei pärjää heille.
Saa nähdä miten tässä käy.
Uskovat ovat turvassa koska he tietävät mitä tulevaisuus tuo ja voivat luottaa Jumalaan. !
Eivät he mitään tiedä vaan luulevat sitäkin enemmän. Tästä syystä heidän nimitys on uskovat eikä esim. "runsaasti tietoa omaavat"
Lähinnä itseään.
minä pelkään itseäni 🤣🤣🤣 olen äärimmäisen jumalaton , jos kaikki olisi kuin minä mitään rikoksia ei tehtäisi , koska tiedän mitä tekisin rikollisille 🤔ja olettaisin muiden tekevän samoin ja siksi ei olisi rikollisuutta
Mistä tiedät että jumalaton pelkää?
Jumalattomat eivät edes pelkää kummituksiakaan!
totta jos näen jotain kummallista niin menen sitä kohti mikä se on !!!
elämä on pohjimmiltaan vitsi ja sinä et ole sitä vielä tiedostanut
ennen aikaista kuolemaa totta
Sinänsä hiukan hassu väite sillä maailmanlopusta on kautta aikojen vaahdonneet tietyt uskovaiset ja siitä on maalattu mitä karmeimpia kuvia. Lähinnä tietenkin juuri niille toisille. Aihe on ollut aina niin suosittu tietyissä piireissä että melkein sääliksi käy kun taivaassa ei ole Vip-paikkoja mistä pääsisitte mielestänne huonompien kärsimystä katsomaan mutta ehkä sillä selittyykin tuo pohjaton tarve hekumoida asialla joka tuntuu toisinaan saavan jopa hedonistisia piirteitä.