Kaivopuistossa vietettiin lauantaina Helsinki Priden puistojuhlaa ja sunnuntaina näky oli sen mukainen…
Mikä on ettei noihin yleisötapahtumiin saada jotain rotia. Aina sama juttu, jälkisiivo on karmeaa. Pitäisi kehittää oikeesti toi asia kondikseen.
Mikä on ettei noihin yleisötapahtumiin saada jotain rotia. Aina sama juttu, jälkisiivo on karmeaa. Pitäisi kehittää oikeesti toi asia kondikseen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Herrakansa on ollut juhlimassa, Persut eivät osallistu tuohon sikailuun 😯
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/23ce2028-8ea1-4316-9143-7287552fe36e
Pääasia että on ollut mukavaa juhlia yhdessä.
Niinpä! Viis siitä kuinka paljon ympäristöä sotketaan, kunhan porukalla vain on mukavaa!
Luulis että mukavaa voi olla silloinkin, jos pistetään roskat roskikseen.
Taas pride-väkeä sorretaan.
Kaivari on niin kaukana merestä, eikä nyt ole mitään myräkkääkään luvattu… joten tuskin ne roskat mihinkään mereen joutuu 🤭🤣🤣🤣
Yleensä tulee puhtaampaa mitä enemmän ihmiset roskaa kerralla. Kaupunki lähettää henkilökuntaa siivoamaan. Jos alueella lentää tuulen mukana 5 tai esimerkiksi 15 roskaa ja koitat saada kaupungilta henkilökuntaa noiden roskien keräämiseen niin eipä onnistu.
Mutta kun kaadat urakalla roskia alueelle niin johan kummasti tulee siivouspartio paikalle. Jos esimerkiksi haluat että joku seinä pestään ja maalataan niin seinään kannattaa kirjoittaa vähemmistöjä halveksivia iskulauseita ja heti tulee pesijät ja maalaajat paikalle.
Luulisi juhlamielen häviävän, kun näkee toisten roskaavan. Mutta taitaa olla sellaista porukkaa, että tulee kotoinen olotila, kun kaikki sotkee minkä ehtivät.
Pahinta saastetta oli kyllä noi osallistujat. Kun homot lähti niin alue vaikutti heti puhtaammalta.
Kaivariin jäi pride värikirjo?
Siitä mistä marssi on mennyt, tiet ja kaikki ovat pridevärisen mönjän peitossa.
Samallainen roskaaminen se on kaikkien kehujen jälkiin, vappuna jne.. Eikö kaupunki voisi tuoda kuorma-auton lavoja ympäri ämpäri festivaalialuetta, ei mitkään pienet roskikset riitä, eikä niitä väenpaljoudesta erota edes. Isoille lavoille olis helppo heivata romppeet ja tyhmempikin tajuaisi. Ehkä.
Kemujen.
kännyköillä kasvatetut Kelapummit taas asialla.
Eihän minäminäminäminäminä -ihmiset roskaa 😳