2024 vuoden liikevaihto 225M€, mutta liikevoitto silti pakkasella -1,4M€!!
Talo on täynnä Puretech -romuja, ja niitä pitää myydä Outletissa.
Auto-Bassadone -turvaa tietysti tarjotaan, jotta saadaan vähän lisää rahaa kassaan.
Vaihtotarjouksen kysyminen on niin monimutkaista, ettei edes viitsi vaivautua, joten todellinen vuosikorko jää mysteeriksi. Oletan sen kuitenkin olevan tyypilliset 10-15%
Lisään tämän yrityksen listalle, jolla tulee olemaan kesän jälkeen todella vaikeaa, sillä myyntivalttina on vain nuo Puretech -romut, jopa hybridinä.
Talo on täynnä Puretech -romuja, ja niitä pitää myydä Outletissa.
Auto-Bassadone -turvaa tietysti tarjotaan, jotta saadaan vähän lisää rahaa kassaan.
Vaihtotarjouksen kysyminen on niin monimutkaista, ettei edes viitsi vaivautua, joten todellinen vuosikorko jää mysteeriksi. Oletan sen kuitenkin olevan tyypilliset 10-15%
Lisään tämän yrityksen listalle, jolla tulee olemaan kesän jälkeen todella vaikeaa, sillä myyntivalttina on vain nuo Puretech -romut, jopa hybridinä.
Vastaukset 31
Vanhimmat
Ei ihme, kun huoltotoiminta ja asiakaspalvelu täysin ala-arvoista.
Aivan käsittämätöntä toimintaa. Tarjouspyyntö lähetetty ja mitään vastauksia ei ole tullut huollon puollelta. Nytten lähtee kaksi autoa muualle huoltoon.
huu haa firma
myyjät täysiä uunoja
Samaa mieltä
bvb
Just
Just
Just juu
Bassadone Automotive Nordic Oy on osa Bassadone Automotive Group -yhtiöryhmää, joka toimii useiden automerkkien maahantuojana ja vähittäismyyjänä maailmanlaajuisesti. Bassadone Automotive Group on perheyhtiö, joka on perustettu jo vuonna 1904. Suomessa ja Baltiassa Bassadone Automotive Nordic on toiminut vuodesta 1997, eli jo 27 vuoden ajan.
Kasvukipuja, tuollaisen firman kuuluukin näyttää miinusmerkkistä tulosta muutaman vuoden.
Ei pieni tappio tuollaisessa isoon yhtymään kuuluvassa yrityksessä merkitse mitään.
Jaa
Jaa ei vai
Jaa ei vai
Entä jos näkymät pysyvät tuloksen kaltaisina?
Oletko keksinyt keinon, jolla Puretech -romut ja epäkiinnostavat Daciat ha Huihait menisivät kaupaksi?
Tuohon päälle vielä valkoiset Renault Cliot kolmipisteturvavöillä ja manuaali-ilmastoinnilla, niin savottaa riittää.
Auto Bassadone Oy (ex-autoverkkokauppa) on 10 toimintavuoden aikana tehnyt joka vuosi tappiota, saldo taitaa olla jo yli 20 miljoonaa turskaa. Nuo luvut ei ole enää kasvukipuja vaan liiketoimintamalli on yksinkertaisesti toimimaton. Tämän kertoo jo se kun käyttökate on joka vuosi miinusmerkkinen.
Se tappion muuten 2024 oli 1.856 M€ eikä 1,4
Surkein palvelukokemus Herttoniemen Autobassadonessa. C3 vietiin korjattavaksi, varaosan saaminen kesti 5 kk eikä mitään vastaantuloa kohtuuttomasta odotusajasta , huollon johtaja vaikeni ja piilotteli. Ala-arvoista ja vastuutonta toimintaa.
Auto lienee kuitenkin ollut ajokelpoinen "jollain lailla" sen viisi kk?
Aika yleistä tämä muillakin merkeillä.
Neljä kk odotin minäkin Mersun varaosaa auton toimiessa moitteettoman
tuntuisesti keltaisen valon loistossa!
Onko se "jollain lailla" sitten ok, että uuden auton ostajana joutuu odottamaan kuukausia yhtä osaa autoon? Kyllä lähti auto ja firma vaihtoon.
eikai se ok ole
mutta mitä siinä voi tehdä? tarjota pullakahvia asiakkaalle ja laulaa mukavia lauluja ettei olisi paha mieli?
Ehkäpä miettiä sitä toimintamallia, koska tällä hetkellä tarjolla on vain pullakahvia, mutta ei edes lauluja.
auto bassendale pääsi kuluttajaviranomaisten hampaisiin kun yrittävät siirtää asiakkaalle kaiken vastuun vaikka on lisäturva joka kattaa ko rempan.ÄLKÄÄ OSTAKO TÄSTÄ HUIJARIKAUPASTA MITÄÄN.perästä kuuluu.
Mulle Espoon myyjä sanoi että c3:n ajotietokoneessa näkyvä keskikulutus 17l/100km johtuu siitä, että että se oli ollut pesujonossa tyhjäkäynnillä tunnin. Venttiilikopan tiivisteiden vuotamista selitteli sillä, että koneessa ois turbo. No ei ollu.
Ihan jäätävää touhua
Turboautoissa on normaalia että venttiilikopat vuotaa?
Aika erikoinen väite
Kirjoitin vähän epäselvästi, siis sitä ääntä joka tuli venttiilikopan vuotamisesta väitti turbon ääneksi
Volkkarin turboissa on kyllä tätä ilmiötä, mutta ei haittaa menoa😊
Ja tojotassa myös vaikka ei ole turboa.
Täysin ala-arvoista toimintaa. Yrittivät lyhentää auton takuuta yksipuolisesti. En asioi tuolla ellei ole ihan pakko.
Ja asia menee selvitykseen. Muistan aina mainita että älkää asioiko tuolla.
hyvä liike ostan rellut aina petikon bassadonesta
Siirry julkisiin niin ei tarvitse valittaa