jotta jää rahaa muuhunkin. Miksi sen vuokran pitäisi maksaa 1000
Halvemman asunnon ideahan on
Anonyymi-ap
10234
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Niin. Halvempia asuntoja on tarjolla kaupunkien ulkopuolella. Maaseudulla. Jää sitten rahaa ostaa bensaa työmatkoja varten?
Vaikuttaa kiusanteolta. oisaalta, kai ne kaupunkien vuokratkin halpenevat, jos ei asukkaita tule?
Vihreät tuo kyllä täytettä maan kalleimpiin vuokra asuntoihin, maksaja löytyy meidän jokaisen peilistä.
Markkinatalous.
Kysynnän ja tarjonnan laki. Joissain tapauksissa tonni on ehdottomasti liikaa, toisissa naurettavan halpa.
Varmaan kohta palkkoja on pakko nostaa? Kun ei pysty töissä käymään?
Ai niin, meillähän on massatyöttömyys. Tulijoita on!
Vinkkinä: jossain päin Suomea on tarjolla omakotitaloki ilmaiseksi asuttavaksi!
Omaksi saa muutamalla tuhannella!
Edullinen talo vaatii yleensä remonttia ja nykyään taitaa remontointi olla huippu kallista vaikka itse tekisi suurimman osan töistä, niin kustannuksia siis tulee raaka-aineista.
Omakotitalon hankkijalla tuleekin olla hyvät tulot ja köyhällä niitä ei siis ole, niin jää omakotiasuminen vain haaveeksi.
Sipilähän tarjosi ulkomaalaiseille omakotitaloa ilmaiseksi, mutta ei tarjonnut oman maan kansalle!!! Kyllä ulkolaiset pärjää sillä hhän saavat parempaa palkkaa ja kaikki on heille ilmaista.
Siksipä suomlaisten palkat pojetaan ja viedään heiltä koti ja työt... näin suomi rakastaa omia kansalaisia... orpo etunenässä ajaa suomalaiset pois kodeistaan ja työpaikoistaan kadulle kerjäämään. Miten se sana meni maassa maan tavalla.... raks isänmaa, suomi pitää huolta omistaan, lottovoitto on asua suomessa ja olla suomalainen, maailman onnellisin kansa.... heheeeeee
Ei, vaan orpo haluaa asunnot itselleen. Se on tarkoitus ajaa ihmiset kadulle. Opiskelijat joutuu kesäksi veneen alle kun ei saa enää kesällä asumitukee, ja nekin alenee reippasti, saa orpo lisää hampparirahaa,,, ai joo hänhän kinuaa ja hauluua ne ilmaiseksi...
Ihmisiä ajetaan köyhyyteen ja työttömyyteen orpon niin halutessa, hän on ihmis vihaaja ja ei pidä lapsista eikä vanhuksista, ei ihmisitä ollenkaan. tahallinen käyhdyttäminen on tarkoitus.
Työttömänä voi hyvinkin olla vähän syrjemmässä, kun siellä on asuminen
tavattoman halpaa. Omistusasunnonkin saa melkein ilmaiseksi.
Minulla on lähes halvin asunto mitä tästä kunnasta saa. 350 euroa kk.