Onko Heili Australiasta

Vain rahan perso? Australia ei tyttöstä tukenut niin tuli kusettamaan suomalaista urheilu johtoa. Hänen pitää perheineen myös asua Suomessa. Maksettava veronsa suomeen ja muu perhe myös.
Ei ole oikein noukkia vain rusinat pullasta.
7115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kaikesta vinoon kasvaneet ihmiset jaksavatkin provoilla. Tämä nuori skeittaaja on syntynyt Suomessa ja meidän pitää olla ylpeitä, että hän edustaa Suomea, eikä jotain kenguruvaltiota.

Äänestä

On paljon asioita, jotka on aloitettava hyvin nuorena, jos meinaa tulla hyväksi. Silloin vanhempien tuki on välttämätöntä. Oli sitten kysymys nuoresta viulistista tai skeittarista. Perhe asettaa nuoren menestyksen etusijalle, ja se vaatii sitten sen, että sinne mennään, missä on kisat. Ja kun on aina kysymys rahasta, joskus isoistakin, niin niistä rahoista se matkustelu ja perheen elämä sitten kustannetaan. Heili on maailman paras lajissaan ja palkkiot lienee myös sen mukaiset.

Äänestä

En vain hyväksy millään verukkeella tällaista etujen shoppailua!

Äänestä
  • Millaisten etujen shoppailua? Katohan piruuttas, jotta paljonko Heili sai Suomelta tukia Pariisin olympialaisiin. Silloin vedottiin tukien niukkuuteen, että Heili on niin nuori ja nuorille ei tukia heru. Heili kuitenkin oli Suomen joukkueen menestyneimpiä urheilijoita.

    Äänestä

HÖLMÖn tölvys koko aloitus!

Äänestä
  • Juurikin noin. Voiko joku oikeesti olla noin kateellinen nuorelle menestyneelle urheilijalle? Voihan olla niinkin, että aloittajan omista kersoista ei ole ollut mihinkään muuhun, kuin vatsarasvan kasvattamiseen.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Juurikin noin. Voiko joku oikeesti olla noin kateellinen nuorelle menestyneelle urheilijalle? Voihan olla niinkin, että aloittajan omista kersoista ei ole ollut mihinkään muuhun, kuin vatsarasvan kasvattamiseen.

    Suomalais perheille vain veetuillaan että säästäkää lastenne harrastuksista jos rahat on niukassa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Vain rahan perso? Australia ei tyttöstä tukenut niin tuli kusettamaan suomalaista urheilu johtoa. Hänen pitää perheineen myös asua Suomessa. Maksettava veronsa suomeen ja muu perhe myös.
Ei ole oikein noukkia vain rusinat pullasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu