Vai alkavatko muut dissaamaan?
Taivaassahan on kaikki maailmassa elelleet ihmiset pl. helvettiin joutuneet, joita vain pieni osa maalättänällä eläneistä, Aatu ja Jooseppi ainakin tulee mieleen.
Epäilen nimittäin, että minua varmaan pierettää sielläkin, jos nyt edes hyväksytään.
Taivaassahan on kaikki maailmassa elelleet ihmiset pl. helvettiin joutuneet, joita vain pieni osa maalättänällä eläneistä, Aatu ja Jooseppi ainakin tulee mieleen.
Epäilen nimittäin, että minua varmaan pierettää sielläkin, jos nyt edes hyväksytään.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Etkö sinä tiedä, taivaassa hernaripierutkin tuoksuvat taivaallisilta ruusuilta!!!
Totta Mooses, taivaassa saa pierrä ja HUUTAA!
Ei sillä tiedolla mitään tee. Aloittaja joutuu hiilikellariin.
Toisella palstalla eräs helluntailainen sanoi ettei taivassa piereskellä. Ruumiintoimintoja ei ole. Eikä ole sukupuoliakaan. Kaikki ovat vain olentoja ilman mielipiteitä tai tunteita.
Mistä siellä sitten puhutaan? Vai puhutaanko ollenkaan?
Ylistetään Jeesusta 24/7. Ikuisesti. Ei mistään muusta puhuta eikä ajatella.
Piere, jos pierettää!!!
Kaikki pieree ja korvaankin voi pierrä!
Meillä on ylösnousemusruumis.
Kaasunaamari voisi olla taivaassa tarpeen, kun keski-ikä on siellä jo tulijoissa 70-80v ja anaalin kontrolli on aika heikko.
Soita balalaikkaa ja huuda samalla.
Koko tuonpuoleinen on pelkkä uskovien illuusio, mutta jos ja kun se antaa virtaa, niin antaa mennä.
ps tuonpuoleisesta ei kukaan ole tullut valittamaan tai kehumaan sikäläisiä olosuhteita ;-)
Viisaana ihmisenä pieruongelmainen henkilö menee itse, omin avuin, selvittämään kuinka pieru toimii taivaassa.
Onko piereminen jossain muka kielletty?
Vois säästellä kunnon tuhnut vassareiden vaalivalvojaisiin 😭😭😭😭
Käydä vapauttamassa henget ja poistua vähin äänin
Saa, Chanel 5:sta tulee takatuupparista.
Mutta varo, muut syöksyy nuuhkimaan chaneliasi.
Tämä aloituksessa esitetty probleema tulee nostaa seuraavan kirkolliskokouksen yhdeksi pääaiheeksi tai ainakin kysyä asiaan valaisua Päivi Maria Räsäseltä (kd.), Timo Tapio Puolimatkalta (kd.) sekä Mika Ilari Niikolta (ent. kansanedustaja).
Oli miten oli, asiasta on lopultakin saatava selvyys jo pelkästään niiden taivaskortteeripaikkaa hakevien tosihurskaitten oikeudellisen tilanteen vuoksi, joilla on laktoosi-intoleranssi tmv. ikävä suolistovaiva.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/etko-pysty-lopettamaan-piereskelya-6-syyta-paastoongelmiin-nain-ratkaiset-kiusalliset-hajuhaitat/7636890
Piereminen on ok, mutta persujen aivopierut on jo eri asia.
Me Persut ollaan Jumalan valittuja.
Epäilemättä. Olin siis oikeassa erotessani kirkosta jo 1980-luvulla.
Johna oot ollu hultomiäs tai muu vastaava miäs...ja on tullu katteltua sinne taloyhtiön asukkaan kaapistoon...oisko sieltä tarttunu housunlahkeeseen vaikka 4 purkkia ärtsoppaa, 2 kiloo sokuria, 2 kg pussi vehnäjauhoi kilon kahveepaketti...kyl sitä sitten taas jakselee...kuka ny täydel vattal....