Eurooppalaista pilveä rakentava Evroc tähyää myös Suomeen. Ruotsalaisyritys teki kaksi vuotta sitten jotain, mikä näytti suuruudenhullulta. Nyt se on osoittautumassa neronleimaukseksi: puolustusteollisuudelle ”on tärkää kontrolloida dataansa itse eikä päästää sitä vieraiden valtioiden hallintaan”.
Varmaan teille vasemmistolasille on kuin suolaa haavoihin, kun kerron Yhdysvaltalaisesta osaamisesta, joista ollaan riippuvaisia.
Siellä on paljon tekniikkaa, jota nytkin tämän kirjoittaminen ja jakaminen vaatii. Näin jo yksin tietokone puolella amerikkalainen tekniikka mahdollistaa internetin käytön. maailman yksinvaltias Microsoft jo niin laajasti levinnyt. Toki muitakin mm Linux jota minäkin juuri käytän, samoin Googlella on oma vastaava, amerikkalaisiahan nekin on.
Ei olla amerikka vastaisia huom: aito-arska, MPP, Kapi ja niin edelleen.
mekin ollaan entistä enemmän heistä riippuvaisia mm uusin; Nato.
Vasemsmiton "amerikka" Neuvostoliitto ei voi vastata kysyntään tekniikassa, hekin rippuvaisia amerikasta.
Olemme täysin riippuvaisia amerikkalaisesta tekniikasta
Anonyymi-ap
3
89
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä Venäläinen helmitaulu on paras tietokone, toimii kelillä kuin kelillä. HO HOO, HO HOO!
Ossi, helmitaululla excel-taulukkoa SOTILAS - Anonyymi
Nobel palkinnot !
Kiina 8kpl
Venäjä 30kpl
USA 423kpl - Anonyymi
Kuinka moni on tietoinen, että verkkolaitevalmistaja Nokia on täysin riippuvainen seuraavista Amerikkalaisista chipset (puolijohde) valmistajista !
Intel, Broadcom, Marvell ym
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1049314
- 474509
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021966Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html421841- 241600
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131341Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,371270Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54907Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31892Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v30883