Näin julisti meidän Professori,Tohtori Göörani kaksi vuotta sitten.
"Ukraina on voittanut sodan"
Anonyymi-ap
11122
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
No, eihän se oikeastaan sotaa ole. Ukraina hieman vastustaa Venäjän erikoisoperaatiota.
Hieman vastustaa 🤣😂🤣
Eipä taida olla resursseja parempaan vastustamiseen.
Stubidon pitäisi itse mennä etulinjaan ja näyttää hampaansa, niin vihollinen varmasti kääntyisi takasin kauhusta kankeana. Miten meillä voikaan olla täysi pelle presidenttinä?
Suomi voitti tässä kahinassa muutaman satatuhatta elätettävää.
Voitti??? Kyllä se on häviö.
Turha irvuilla,
ryssä hyökkäsi,
Ukraina puolustautuu
ja monet muut maat
tukevat Ukrainaa.
Sama virsi.."Turha irvaila"😆😆😆
No mutta sehän on russakoiden mielestä vain pikkuinen "sotilasoperaatio"
Olisko sulla avaaja laittaa linkkiä tähän ""Ukraina on voittanut sodan"- väitteeseen??? Ai ei vai?? Paskaa puhut!!
Mistä sellainen linkki voisi ilmestyä, kun Ukraina on täydellisen romahduksen partaalla? Kaikille on eduksi mitä nopeammin Ukraina romahtaa.
Tuo sota menee siihen asteelle jos ammukset loppuu kehittelevät pesäpallomailoja joilla mätkivät rintamilla? Mahdollisesti myös kouluttavat purevia sikoja, lehmiä, hevosia, nokkivia kanoja.
Nyt kuulemma jo kehitelleet täysin automaattisia koneita jota valmistaa sotakoneistoa (koneet valmistavat koneita, ihmeelistä), ihminet syöttää vain aineet tehtaan sisään menoon. Ne jotka onnistuvat valtaamaan alueita edes joksikin aikaan, voivat kerätä rintamilta helppoa tavaraa joista voi sulattominen kautta valmistamaan uutta. Venäjälle menee Suomenki lahjotamia osia, Ukrainan kautta paljon. Niistä Urainassa tehdyista drooneista Venäjä hyötyy ja "kiittää" kun lahjottavat ilmaista tekniikkaa joita voivat Venäjällä valmistaa kopioita. Mitä kauemmin länsimaat haluaa jatkaa aina vain uusiĺla leluilla, sitä enemmän Venäjä siitä hyötyy kun saavat piirustuspöydille uuden tekniikan tukimiseen. On tajuttava aina jopa täysin ehjiä ohjuksi, ammuksia, drooneja putoilee maahan myös hajoamatta.