Eli bensa 1.6 golf on vaatinut korjaus 400 eurolla 22 vuoden ja yli 300 000km aikana. Ja käyttö jatkuu eikä minkäänlaista
Tiedän 10-15 vuotta uudempia autoja joissa haltijat maksaneet 1000.1500, 2500, 4000eur laskuja.
Esim sähköajo-diesel mersu, muita vastaavia autoja.
Tiedän 10-15 vuotta uudempia autoja joissa haltijat maksaneet 1000.1500, 2500, 4000eur laskuja.
Esim sähköajo-diesel mersu, muita vastaavia autoja.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Älä viitsi keksiä noita typeriä juttuja.
Mun liisari Audia korjattiin viimeisenä vuonna takuun päättymsien jälkeen useammalla tonnilla takuun aikaisten lisäksi. Ehkä Audi sitten vaan on paljon huonommin tehty kuin Volkkari. Vikoja kuitenkin oli jatkuvasti eikä osaa koskaan pajalla saatu kuntoon.
Miksiköhän ihmiset ostaa Audio kun Volkkari on noin paljon parempi kuten kerrot?
Vuosituhannen vaihteen Volkswagenit ja yleensäkin VAG-tuotteet olivat hyvälaatuisia. Ajoin itse vuosimallin 2000 Seat Toledolla 300 000 km ilman mainittavia ongelmia. Aina käynnistyi eikä jättänyt tielle. Normaalien huoltojen ja korjausten lisäksi termostaatin vaihto. Laturikin oli alkuperäinen.
Tämän jälkeen moottoritekniikka otti harppauksia eteenpäin, mutta luotettavuus heikkeni. Jakoketjuongelmia, öljynkulutusta. Muutenkin komponenttien laatua heikennettiin.
itselläni on corolla vm 98....yksi nivel on vaihdettu ja kolme jakopään hihnaa...ajettu 260.000... lujia ovat japanin raudat..
Minulla on 30 vuotta vanhant Adidaksen lenkkarit, pari kertaa nauhat vaidettu ja kerran liimattu uudet pohjat.
Alle satasen kuluilla menty!