Kristillisdemokraatit pitävät huolta lähimmäisistä, oikeasti, ei vain vaalien mainospuheissa. Missä on sosialidemokraattien eli sosialistien lähimmäisenrakkaus?
SDP on enemmän minä, minä, meille, meille -puolue. Sitä jatkuvat ja jatkuvat IAU:n lakotkin ovat. Ay-"älyköt" yrittävät turhaan saada korotuksia, jotka ovat yli 7,8%. Vai onko lakot pelkästään poliittisia, SDP:n ja SAK:n kiusantekoa hallitukselle? Ihmiset kärsivät tuosta lapsellisessa voimannäytöstä.
Missä on vahingonteon raja, mitä lakoilla saa tehdä? Lakeja pitää muuttaa, että ihmiset eivät kärsi. Lait suojelevat ihmisiä esimerkiksi ammattiliittojen mielivallalta ja hybridivaikuttamiselta.
Tehy uhkasi murhata teho-osaston potilaita jättämällä potilaat hoitamatta muutama vuosi sitten. Silloin ihmisten suojelemiseksi säädettiin "pakkolaki".
Vuoden 2024 neljän viikon turhien, aivan vastuuttomien satamalakkojen takia poliittisten lakkojen kestoa rajoitettiin 24 tuntiin.
Entäs vahingonkorvaukset vahingoista, mitä lakot aiheuttavat?
Entäs ihmisten pakottaminen lakkoiluun? Se on vapaudenriisto ja työsuojelurikos.
Kristillisdemokraatit eivät koskaan menisi sellaiseen.
Missä on demareiden rakkaus ja toisista välittäminen?
Missä on demareiden lähimmäisenrakkaus?
7
188
Vastaukset
- Anonyymi
More love!
- Anonyymi
Lähimmäisistä huolehtiminen, tosiaa vähävaraisilta leikataan ja duunarilta kielletään ajamasta omia etuja.
Miksi sinä Persu esiintynyt KD nimissä. - Anonyymi
Aloittaja sekoittanut hyvä ja pahat keskenään
Juuri SDP on ainakin varten köyhä työläinen pidämme sinut puoliakin toisin kuin ei ja kokoomus jotka maksattavat sinulla sosiaaletuutennsa nimeltä yriyystuki ja vero aleennuksiet
Oletko miljonääri - Anonyymi
Kokoomuksella on työttömyys politiikka!
Kokoomus ei ymmärrä enää markkinataloutta! Nyky markkinatalous tarvitsee jokaisen kuluttajan. Kun leikkaa esim köyhiltä, tulee leikanneeksi yrittäjältä. Tämä siksi, että köyhä on tehokkain kuluttajan. Nämä vievät joka ikisen euronsa yrityksen kassaan!
Kun yrityksistä on jo 70% palvelualalla, johtaa leikkauksesta välittömästi suurtyöttömyyteen!
Tällä tavalla et säästä mitään. Työttömyys tulee kalliiksi.
Kokoomus aikaansaa vain tuhoa. Joka ikinen kuukausi työttömiä.
Syyskuu 28 tuhatta työtöntä lisää!
Lokakuu 29 tuhatta uutta työtöntä!
Korkeakoulutettujen työttämyys kasvoi vuodessa 15%.
Diplomiinsinöörien työttömyys kasvoi vuodessa 30%.
Yritysten konkurssien määrä 2000 luvun ennätykseen!
Köyhyys lisääntyy Euroopan ennätykseen!
Lisää velkaa Euroopan ennätys!
Kansan luottamus 29%. Näin huonoa hallitusta ei ole koskaan ollut Suomessa!
Yritysten luottamus hallitukseen 41%.
Surkeaa surkeaa surkeaa!!!Kokoomuksen politikka
Tuhotaan Suomen kansan elintaso
Kerätään lisää veroja ja annetaan ne kaikki suuryritykille ja jomwnnetään rikkaille monimiljonääreille jotka kehuu kokoomusta kaikissa kaupallisissa TV ohjelmissa esim mtvn kanavilla aamusta iltaan yhteen ääneen niin kansakin luulee olevansa saama aistia ja samaistuu asiaan ja on riistöjiensä puolella
Niin tyhmää on Suomen köyhät työläiset
Suomen kansan puolesta SDPÄärioikeisto diktatuuri hallitus ei sitä hyväksy
Uepopurra
Äänestä - Anonyymi
Demareitten lähimmäisenrakkauden kohteena ovat venäläiset. Venäjä kerää itärajalle joukkoja, Nazima ja Kimmo haluavat pitää itärajan auki.
- Anonyymi
rasistimayer vihaa PS poliitikkoja?
- Anonyymi
KD:n politiikka: Lapsilta pois ja lehmille lisää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061