Taasko Purra oikein EU:ssa torppaa ja sitten kääntääkin takkinsa

https://www.talouselama.fi/uutiset/purra-iski-eun-uuden-yhteisvelan-kanveesiin-vertasi-sita-myyrapeliin/00c1c41f-ca9f-4bbc-8997-087e0e9f24b9

Joopa joo. Purra on niin monta kertaa ollut vastustamassa vaikka mitä EU:n ja kokoomuksen ehdotusta, mutta lopulta pettää kaikki ja tekee persuna kiltisti kaikki mitä Orpo käskee...saapi sitten vielä nuolla hillotolppaa ennen kuin se vajaan kahden vuoden päästä loppuu!!!
576
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

""Kauppalehden tietojen mukaan komissio aikoo ensi viikolla ehdottaa uutta yhteisvelkaan pohjautuvaa kriisimekanismia, jolla EU voisi tukea vaikeuksiin joutuneita jäsenmaita lainalla tai avustuksilla.""

Milloinkas suomen porrrvarit ovat jo sitoutuneet EU-yhteisvelkaan? Siltähän tuo näytää.

Muuten, sanovat, että vekkulat otettaisiin "rahoitusmarkkinoilta", Siis keskuspankista ?
Mutta tosiaan, järjestelmäromahduksen jäljiltä, kaikki perustuu VAIN VELKAAN !

Mutta toiset eivät koskaan maksa velkojaan takaisin, toisilta taas se ulosmitataan väkisin.
Siksi olen varoittanut ja teen nytkin: VARO VELKAA, sillä sinulta se ulosmitataan!

t. haans.sea

Äänestä

Yhteisvelka on eun tavoite jolla liittovaltio luodaan.

Äänestä
  • Persutkin todellisuudessa kannattaa....Saksi-Purra on feikkiipersu, oikeasti kannattaa kokoomusta!

    Äänestä

Tarvitaan eduskunnan ennemistä torppaamiseen eli 101 puralla on vain 1 ääni. Jo katainen huusi naapunasena että yksi kereikkapaketti riittää ja 85% suomalaista uskoi häntä. Kakki paketin yms. mitä eu keksii jatkossa tulee menenmään aina läpi suomessa niinpitkään kun suomi on eu:ssa sillä ei ole väliä onko johodsosa marin vai purra vai orpo vai lindman vai koskela tai virta aina tulee sama tulos läpi menee.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

https://www.talouselama.fi/uutiset/purra-iski-eun-uuden-yhteisvelan-kanveesiin-vertasi-sita-myyrapeliin/00c1c41f-ca9f-4bbc-8997-087e0e9f24b9

Joopa joo. Purra on niin monta kertaa ollut vastustamassa vaikka mitä EU:n ja kokoomuksen ehdotusta, mutta lopulta pettää kaikki ja tekee persuna kiltisti kaikki mitä Orpo käskee...saapi sitten vielä nuolla hillotolppaa ennen kuin se vajaan kahden vuoden päästä loppuu!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu