Osaisiko joku kertoa, minkä takia kirjastoon täytyy vaihtaa koko julkisivu? Siis koko tiiliseinä puretaan pois ja rapattu pinta tulee tilalle?
Eikö tiiliseinä kestä yhtä kauan kun koko rakennus..
Kirjaston remontti
19
957
Vastaukset
- Anonyymi
Huonosti suunniteltu kokonaisuus. Panula-opistolle opetuskoppeja, joille ei ole ole juuri muuta käyttöä. Nyt pitää remontoida, vaikka rakennuksen iän ei pitäisi vielä painaa!
- Anonyymi
Olisko ollu Kuusiston rakentama. Oli jo niihin aikoihin huonosssa hapessa rahoituksen suhteen. Naakan pesiä siellä on ainakin välikatto täynnä. Vuosikausia ovat lentäneet raoista välikatolle.
- Anonyymi
Mahdollisesti kalkkihiekkatiiliä ?? + Kuusiston tekemä.
- Anonyymi
ja samaa rakennusoppia päntätään amiksella
- Anonyymi
Saisi lopettavan koko kirjaston lappu luukulle ja hyvästi !!
- Anonyymi
Näinpä. Eihän täkäläiset osaa edes lukea, joten mihin sitä kirjastoakaan tarvitaan? Ihan humpuukia moinen sivistyksen kulmakivi Kauhajoella.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näinpä. Eihän täkäläiset osaa edes lukea, joten mihin sitä kirjastoakaan tarvitaan? Ihan humpuukia moinen sivistyksen kulmakivi Kauhajoella.
Eikö siinä melkein vieressä oleva entinen terveyskeskus/entinen hammashoitolakin ole ollut tyhjillään jo vuosia, ainakin siellä minun tietämäni mukaan on hometta kellarissa?
Siitä saisi lisää parkkitilaa kun räjäyttäisi koko homepesän, toki sekin maksaa, mutta tätä menoa Kauhajoella on yksi kortteli uudehkoja rakennuksia aavetiloina homehtumassa tuolla kulmalla, varmaan pian jo tehdään ensimmäinen vesivahinkoremontti juuri valmistuneeseen TK:n tönöönkin?
Ihme että se Eduskuntamuseorakennus ylipäätään on vielä jonkinlaisessa kunnossa, eikä ole homehtunut, tai ei ainakaan ole sanottu mitään.
- Anonyymi
Kuka tarvii kirjastoa kun kaikki on netissä.
- Anonyymi
Kirjastoissa, myös Kauhajoella, on luettavissa e-press-palvelu, jonka kautta voi lukea kaikki Suomessa ilmestyvät sanomalehdet ja paikallislehdet. Sanottu palvelu ei kuitenkaan sisällä Kauhajoki-lehteä. Ei missään Suomen kirjastossa, Terveisiä vaan PÄÄTOIMITTAJA Koivuniemelle!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kirjastoissa, myös Kauhajoella, on luettavissa e-press-palvelu, jonka kautta voi lukea kaikki Suomessa ilmestyvät sanomalehdet ja paikallislehdet. Sanottu palvelu ei kuitenkaan sisällä Kauhajoki-lehteä. Ei missään Suomen kirjastossa, Terveisiä vaan PÄÄTOIMITTAJA Koivuniemelle!
Voiko joku siis olla pääTYHJÄNtoimittaja?!
- Anonyymi
Voisiko joku kertoa, miksi kirjastoja ylipäätänsä on olemassa,.näitä sosialismin kehtoja
- Anonyymi
Ei tarvita lukutaitoa mihinkään
- Anonyymi
Tänään! Mitä sitä vapaalla tiedonsaannilla edes tekee, paljon helpommalla pääsee kun joku vaan suoraan kertoo miten pitää ajatella
- Anonyymi
Kauhajokiset tykkää katella pöntöstä kakkapökäleitä, kirjat ja lehdet ei kiinnosta.
- Anonyymi
Varmaan siksi, että taas saataisiin töitä tehottomille.
- Anonyymi
Mahtaakohan se home lähteä sieltä noin vain? Arvatenkin tullaan korjaamaan monta kertaa vielä?
Ilmeisesti velkarahaa on pohjattomasti eli siis valtion myöntämää köyhyysrahaa. - Anonyymi
Velkaa velan päälle kauhajoen velka jo 80mil kohta tulee valtionherrat ja ottaa ohjat käsiin ja antaa kunänpyöritteliöille potkut ..
- Anonyymi
Varmaan joku pätevä ns Arkkitehti suunnitellut ne ei tunnetusti ole pitkäikäisiä
- AnonyymiUUSI
Voooi haaarmin paikka :DD
Kirjasto/Panula-opisto on kastunut läpimärjäksi viime päivien rankkasateissa kun kukaan "ei muistanut" suojata työmaata pressuilla! Rakenteet saivat kohtalokkaat vesi- ja kosteusvahingot viimeistään nyt. Ei kun purkua ja uutta rakennusta odotellessa, ei tällaista ryssimistä tapahdu missään muualla.
Kauhajoki PRÖÖÖÖT!! 💩💩💩
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle443052Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖362651Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k532604Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1052324Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle512163Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3451916- 1501566
- 741423
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231258Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.281185