Tänään klo 18 jo 115 eroa

Anonyymi-ap

Räsäskän 'uhkailu' kirkosta eroamisellako erojen määrää vielä nostaa? Paras eropäivä kahteen kuukauteen tulossa.

9

283

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Räsäskän lahko vetäytyy omiensa pariin suunnittelemaan homojen tappamista ja syrjimistä suuremminkin!

    • Anonyymi

      Konservatiivien lähteminen on kirkolle kaksiteräinen miekka. Vänkääminen ehkä vähenee, mutta samalla lähtee kaikista aktiivisimmat jäsenet. Kirkko on lose-lose-tilanteessa. Tekee kirkko niin tai näin, niin aina käy huonosti.

      • Anonyymi

        Tuskin piispoja kiinnostaa jäsenten aktiivisuus. Heille mukavinta olisi lammaslauma, joka maksaa kirkollisveronsa kiltisti. Konservatiivien vaientaminen tai lähteminen olisi piispojen unelma.


    • Anonyymi

      Onkohan Päivin tarkoituksena "kostaa" kirkolle, joka hänen mielestään sotii Raamattua vastaan? Päivi tietää, että jokainen tällainen ulostulo lisää kirkosta eroamista, joten mikäpä olisi helpompaa kuin parin vuoden välein uhkailla eroamisella sitä kuitenkaan toteuttamatta.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Nyt jo viisi yli sadan eropäivää putkeen. Tämä on hyvää kyytiä muuten hiljaiselle kesäajalle.

      • Anonyymi

        Tiedotteen paikka? Nyt on hiljainen uutiskesä, voisi mennä läpi.


    • Anonyymi

      Taas yli sata eroa päivässä. Nyt ollaan jo edellä viime vuoden erokertymää, jolloin koko vuonna tuli yli 51 000 eroa. Rakentelee hienoa vuotta.

    • Anonyymi

      Räsäsen "lahko" ei suunnittele homojen eikä muidenkaan tappamista. Räsäsen sanomiset ja kirjoitukset on käsitelty käräjäoikeudessa ja hovioikeudessa, molemmissa todettu syyttömäksi. Sensijaan vuonna 2013 islamillassa Mellunmäen imaami totesi että heidän sharialaissa homoudesta tuomitaan kuolemaan, kyseinen imaami ei joutunut oikeuteen koska se olisi ollut ilmeisesti rasismia. Räsänen on siteraanut Paavalin roomalaiskirjettä jossa samaasukupuolta olevien seksuhteista käytetään huomattavasti rajumpaa kieltä kuin mitä Räsänen on käyttänyt. Paavalin ko.kirje löytyy nettiraamatusta ja on siten julkisesti kaikkien nähtävillä, eikä silloinen valtakunnansyyttäjä Toiviainen pyytänyt sitä poistettavaksi kuten Räsäsen tekstejä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      24
      2385
    2. paras asia kaivatussasi?

      ❤️‍🔥
      Ikävä
      112
      1987
    3. Vihaan sua todella paljon.

      Tiedoksi vaan 🙃
      Ikävä
      113
      1637
    4. Syitä välttelyyn

      En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?
      Ikävä
      42
      1493
    5. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      9
      1437
    6. Miksi kaivattunne

      ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo
      Ikävä
      90
      1045
    7. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      120
      976
    8. Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu

      Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu
      Ikävä
      15
      929
    9. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      35
      927
    10. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      87
      925
    Aihe