Ukrainalaisprikaati kertoo poikkeuksellisesta hyökkäyksestä: "Ensimmäistä kertaa historiassa"
Ukrainan 3. rynnäkköprikaati kertoo Telegramissa vallanneensa venäläisten asemat ilman jalkaväkeä ja menetyksiä ”ensimmäistä kertaa historiassa”. Prikaatin mukaan se hyökkäsi kauko-ohjattavin robotein ja droonein Harkovan suunnalla.
Prikaatin mukaan Venäjän sotilaat antautuivat ja heidät johdatettiin droonien avulla ukrainalaisten luo, jossa heidät otettiin sotavangeiksi.
Kyseessä on prikaatin mukaan ensimmäinen vahvistettu onnistunut hyökkäys, joka on toteutettu kokonaan miehittämättömillä järjestelmillä.
Aiemmin robotteja on aiemmin kerrottu käytetyn ukrainalaissotilaiden evakuoimiseen taistelukentältä.
Ja annetaan myös venäläisille ablodit, olivat mukana tekemässä historiaa!
Ukrainalaisprikaati kertoo poikkeuksellisesta hyökkäyksestä
Anonyymi-ap
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tajusin mitä haet takaa
En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä423404- 362004
Naiselle mieheltä
Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?301739- 161527
- 231508
- 91391
- 241387
- 141237
Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?
Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai781145- 221102