On toi kumma ukko, kun soutaa ja huopaa.....soutaa ja huopaa. Tuntuu uskomattomalta, että tuollainen sekoilija voi olla noinkin ison ja mahtipontisen maan presidentti. Vai meinaako toi ukko sekoiluillaan, että Eurooppa ostaisi Ukrainalle aseet USA:sta? Siihen ei pidä ryhtyä, vaan aseet pitää tehdä Euroopassa ja haistattaa pitkät koko Trumpille.
Toinen mikä ihmetyttää on se, että mitä Eurooppa oikein kuhnaa? Eikö nyt jukoliste Euroopasta mukamas löydy sotatarvikkeita sen vertaa, että Venäjälle voisi antaa turpaan oikein kunnolla. Trumpiin ei kannata luottaa yhtään, joten Eurooppa nyt toimeen ihan oikeesti.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/6eeb03dc-1265-4c8c-ba65-fd0d5b2859e0
Trump on taas vaihtamassa puolta
17
102
Vastaukset
- Anonyymi
Eurooppa voisi nyt suht helpohkosti vaikka omin nokkineen tuhota koko ryssälän vaan ei siihen ole halukas. Kyse on koko ajan ollut tahdosta ja halusta. Ja toki joidenkin rikkaiden ja isoväkisten maiden arkailusta ja uskaltamisestakin.
- Anonyymi
"LUULOSI OVAT SUURET"!!!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"LUULOSI OVAT SUURET"!!!
Juuri noin, mistä näitä oikein tulee ?
- Anonyymi
Taas Suomi kärsii Trumpista, vaikka niin hyvin me äänestettiin vaaleissa.
- Anonyymi
Ukrainan tukemista ei pidä lopettaa ja suomikin moninkertaistaa tuet.
Vapaaehtoiset miehet myös rintamalle ja opastettava miehiä miten hakea.
Tuettuja rintamalle matkoja myös että ei lopu tykinruoka.- Anonyymi
Sodassa tulee paljon vainajia. Yksikään Euroopan maa ei ole valmis tuhansiin, tai kymmeniin tuhansiin omiin vainajiin. Siksi Ukrainan rintamalle ei ole yhdelläkään maalla haluja.
- Anonyymi
Trump on osoittautunut yllättävän harkintakykyiseksi poliitikoksi. Mikä on täysin päinvastaista suomalaismedian hänestä luomaan kuvaan verrattuna. Sitä samaa harkintakykyä ei ole löytynyt Suomesta enää vuoskausiin.
- Anonyymi
Olet kovin yksin tuon ajatuksesi ja mielipiteesi kanssa.
Vitsiksihän sinä oikeasti tuon kirjoituksesi tarkoitit? - Anonyymi
Minkälaisessa kuplassa elelee henkilö joka pitää Trumppia harkintakykyisenä.
Eihän äijä lainkaan harkitse mitä hölmöyksiä suustaan päästelee. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minkälaisessa kuplassa elelee henkilö joka pitää Trumppia harkintakykyisenä.
Eihän äijä lainkaan harkitse mitä hölmöyksiä suustaan päästelee.Vaikea olla mitään mieltä. En ole tavannut Trumpia koskaan, eikä hän kuulu tuttavapiiriini. Media hänestä kyllä kertoilee, mutta se ei vielä ole vaikuttanut elämääni mitenkää.
- Anonyymi
😆....
- Anonyymi
Ehkä Trump vetää showtaan niin että tärkeintä ei ole asioiden hoitaminen vaan hänen esilläolo ?
- Anonyymi
"SOININ TIMPPA"!!!
- Anonyymi
"SINÄKÖ MAKSAT?"!!!
- Anonyymi
Voi jumaIauta teitä zombeja, kun uskotte kaiken mitä media kirjoittaa 😯 Ei ole yksinkertaiset journalismin opit menny tajuntaan: shokeeraa, kohahduta, hämmästytä, muuntele, vääristele, kärjistä, huudata..... Yritä nyt edes!
- Anonyymi
Trumpin arvostelut Putinin toiminnasta ovat pelkkää showta. Trump on Putinin tiukissa hyppysissä ja tekee aina lopuksi mitä Putin määrää.
Trumpin ollessa vielä pelkkä naisiin menevä bisnesmies, FSB salakuvasi Trumpin sekavia seksileikkejä ja kuvat ovat nyt Putinin käytössä kiristykseen: Niin kauan kuin Trump tekee mitä Putin käskee kuvat säilyvät kassakaapissa kuin Tiitisen lista Suomessa.
Miksi näin tehtiin vaikka Trump ei ollut vielä edes presidentti?
KGB/FSB kuvasi kaikki heidän houkutuslintuihin tarttuneet vähänkin merkittävät henkilöt mahdollista myöhempää käyttöä varten. Miksi näin ei olisi tehty tunnetun naisiin menevän miljonäärin kohdalla?? - Anonyymi
Kyllä kestää oranssilta vähäpojalta päivänselvyyden toteaminen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2053121Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391600Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus931451- 891349
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461314Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1551228Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121168Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze123999Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89922Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44803