EU on pähkähullujen kerho.
Ensin Suomen pitää rahoittaa Etelä-Euroopan talouksia tukipaketeilla.
Sitten muiden remppoja elpymispaketilla.
Ja sitten vielä maksaa koko Euroopan turvallisuuden takaamisesta maana, jolla on pisin EU:n vastainen raja Venäjän kanssa samaan aikaan kun Espanja sanoo, että ei muuten kiinnosta osallistua talkoisiin.
Tänään käsitellään sitä, kuinka EU:n kautta meidän pitäisi alkaa maksamaan jo muiden maiden metsäpaloja.
Anteeksi kielenkäyttöni, mutta mitä *elvettiä nyt ihan oikeasti.
Nyt nämä sankarit todella meinaavat tehdä EU:sta ylikansallisen palokunnan.
Ensin Suomen pitää rahoittaa Etelä-Euroopan talouksia tukipaketeilla.
Sitten muiden remppoja elpymispaketilla.
Ja sitten vielä maksaa koko Euroopan turvallisuuden takaamisesta maana, jolla on pisin EU:n vastainen raja Venäjän kanssa samaan aikaan kun Espanja sanoo, että ei muuten kiinnosta osallistua talkoisiin.
Tänään käsitellään sitä, kuinka EU:n kautta meidän pitäisi alkaa maksamaan jo muiden maiden metsäpaloja.
Anteeksi kielenkäyttöni, mutta mitä *elvettiä nyt ihan oikeasti.
Nyt nämä sankarit todella meinaavat tehdä EU:sta ylikansallisen palokunnan.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Turha yrittää, Euroopan valtiot ovat vahvoja yhdessä.
Yksittäisinä valtioina ne olisivat helppo saalis ulkopuoliselle, vihamieliselle valtiolle, etenkin Venäjälle.
Sen vuoksi Putin pyrkii tekemään kaikkensa EU:n hajottamiseksi, samoin kuin saalistava petoeläin pyrkii hajottamaan lauman ja iskemään kiinni heikoimpaan, helpoimpaan saaliiseen.
Putinin ei tarvitse tehdä muuta kuin odottaa EU:n hajoamista. EU hajottaa itse itsensä ja tämä hajoaminen on jo alkanut. Vaikea ennustaa koska tulee lopullinen niitti, mutta se voi olla hyvinkin lähellä. EU on pahempi kuin entinen Neuvostoliitto, joka sekin hajosi omaan mahdottomuuteensa. Tämän päivän äänestyskin kertoi selvää kieltään EU:n hajanaisuudesta ja suurista sisäisistä ongelmista. Toivotaan, että EU hajoaa mahdollisimman pian. Se olisi suuri helpotus kaikille ja sen jälkeen eri Euroopan valtiot voisivat jatkaa omaa kansallista politiikkaa ja tehdä omat parhaaksi katsomansa päätökset. Miettikäähän, paljonko tämän mädännäisen EU:n pelkkä ylläpito maksaa?
Ennen Venäjä hajoaa, Putin itse sen hajottaa, ei pysty toimimaan ja kehittämään maataan normaalisti, pääkin on turvonnut suuruudenhulluista unelmista...
Putinistikommunistin elämä on näköjään kovaa ja turhauttavaa.
Äänin 360-175 komission puheenjohtaja Ursula von der Leyen saa jatkaa.
Kokoomus, SDP, keskusta ja vihreät varmistivat, että löysä muuttoliikepolitiikka, löysä Ukrainan tukeminen, tiukka vihreä rankaiseminen ja tiukka regulointi jatkuvat.
Onnea Eurooppa ja näitä eurooppavastaisia puolueita äänestäneet.
Ursula on ihan täys rikollinen, mutta näin tää maailma toimii. Niin kauan kuin Ursula on toteuttamassa rahoittajiensa toiveita EU:n johtajana, niin kauan hän pysyy vallassa. Sitten seuraava sätkynukke päästetään valtaan.
Taustallahan toimivat maailman rikkaimmat suvut ja nämä Leyenit, Niinistöt, Marinit, Kiurut, Lehtoset, Nohynekit, Orpot ym ovat vain lahjottuja korruptoituneita sätkynukkeja, jotka saavat hyvän maksun, kun tuhoavat omaa maataan.
Kävi kuten täällä Tuppuraisen ja Marinin kohdalla, miljardeja lähti tekstiviesteillä ja saivat jatkaa, ei muuta kun karvaisia käsiä taputettiin. Mikään ei muutu jos ihmiset on lampaita, saapi panna köyden kaulaan ja vetää perässä, silti hymyillään vaan. Mikään ei muutu ennenkuin ihmiset heräävät tästä Ruususen unesta.
Ei weffiläinen toista weffiläiset pure. Ei yhtään tarvitse ihmetellä, että maat kärsii hyvinvoinnin menettämisestä kun nämä helvetin suhmuroijat äänestetään aina vaan takaisin valtaan. Missä ihmisten aivot on?
Krooohh....
POKS!
Ja mitä heräämisen jälkeen?
Leikkaukset harvinaistuu grillitapaturmissa johtuen tietenkin leikkauksista tarkoituksella. Hampurilaisetkin tulee purra ulkomailla.
If...
Ei Purra ole Hampurissa ulkomailla. Se on kipeänä sängyssä.
Suomi on sinisilmäinen, määkivä lammas, joka lähettää rahaa Brysseliin heti kun joku sieltä pyytää. Suomen poliittista johtoa ei hetkauta mistä rahat otetaan. Aina löytyy keinovalikoimaa kiristää kansalaisten elämää. Lisää velkaa, lisää veroja ym. kivaa.
Sitähän nuo demarit ovat nyt tekemässä, jos kansa valitsee jatkossa.
Sdp jo halusi rajat auki?