Kurikan kovin suihkussa kävijä

Anonyymi-ap

Luin iltalehdestä tärkiää juttua kun yksi paikallinen kurikkalainen sellanen vanahempi parrakas ukkeli tykkää käydä ahkeraan suihkussa. Etenkin näin kesääsellä kun on kuumat kelit.
Hyvinkin sellaaset 10 kertaa päivässä suihkutelloo jos edes riittääkään.
On kuitennii siinä suhteessa varsin tarkka mies että suihkussa ei lotrailla tuntitolkulla, Ihan vaan sellaaset minuutti -puolitoista pikasuihkut. Ei pitkiä sessioita. Vesi on ylen arvokas luonnonaine ja aivan liian kallista tuhlattavaksi. Vesi ei uusiudu kuten öljy ja turve. Tiesi kertoa viisauden että monet läträäävät aivan liikaa suihkussa. Ihan vallankin minuuttitolkulla.
Se jäi vielä epäselväksi (lehdessä ei sitä sanottu) että löytyykö Kurikasta vieläkin kovempia suihkumiehiä. Meneekö jollakin 20 suihkusessiota päivän mittaan ihan heittämällä tuosta vaan.
Ja sekin vielä että mennäänkö sinne suihkuun villapaita päällä vai ilman.

13

607

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämähän nykyään sölkkää joka asiaan mielipidettään muutenhan ukkoa ei muistais kukaan . Ja ikä tekee lausunnoista höppänämpiä mutga sallittakoln ny sekin vanhuksen viriketoimintana,siinä mämminsyönnin lisänä.

    • Anonyymi

      Se oli ennen häpiä losottaa vettä tarpeettomasti

    • Anonyymi

      Antaa miehen höpistä ja pölyistä. Tulee hänelle hyvä mieli.

    • Anonyymi

      Jaa kun ei puhele että käy kymmenen kertaa paskalla päivässä

    • Anonyymi

      Kohta tuo paskallakäyntikin on iltasanomissa

      • Anonyymi

        Kurikan vesi-infrastruktuuri on ylikuormittunut näistä tapahtumista


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kurikan vesi-infrastruktuuri on ylikuormittunut näistä tapahtumista

        aineenvaihunta ainaki toimii

        onko seki pääasia


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        aineenvaihunta ainaki toimii

        onko seki pääasia

        Tällaista vesisaastutusta ei ole venäjälläkään


    • Anonyymi

      Ruotsissa on jo jouduttu rajoittamaan veden käyttöä kasteluun ja voi olla että meillekin tulee vedenkäyttökieltoja "ei saa losottaa niin s-tanasti"

    • Anonyymi

      Olen periaatteesta eri mieltä, muutenhan kuuluisin joukkoon enkä olisi itsenäinen omillaan pärjäävä yksilö.

      • Anonyymi

        Haluat siis kritisoida aloitusta?


    • Anonyymi

      Kas kun ei kehu että vetelee käteen kymmenen kertaa päivässä. Onnistuu varmaan sekin.

      • Anonyymi

        Onko mustalaismarkus osallisena tässä kilvassa


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      247
      45349
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      30
      11233
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      207
      10873
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9711
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8528
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6511
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3210
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      28
      2222
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      37
      1619
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1510
    Aihe