Luin iltalehdestä tärkiää juttua kun yksi paikallinen kurikkalainen sellanen vanahempi parrakas ukkeli tykkää käydä ahkeraan suihkussa. Etenkin näin kesääsellä kun on kuumat kelit.
Hyvinkin sellaaset 10 kertaa päivässä suihkutelloo jos edes riittääkään.
On kuitennii siinä suhteessa varsin tarkka mies että suihkussa ei lotrailla tuntitolkulla, Ihan vaan sellaaset minuutti -puolitoista pikasuihkut. Ei pitkiä sessioita. Vesi on ylen arvokas luonnonaine ja aivan liian kallista tuhlattavaksi. Vesi ei uusiudu kuten öljy ja turve. Tiesi kertoa viisauden että monet läträäävät aivan liikaa suihkussa. Ihan vallankin minuuttitolkulla.
Se jäi vielä epäselväksi (lehdessä ei sitä sanottu) että löytyykö Kurikasta vieläkin kovempia suihkumiehiä. Meneekö jollakin 20 suihkusessiota päivän mittaan ihan heittämällä tuosta vaan.
Ja sekin vielä että mennäänkö sinne suihkuun villapaita päällä vai ilman.
Kurikan kovin suihkussa kävijä
13
607
Vastaukset
- Anonyymi
Tämähän nykyään sölkkää joka asiaan mielipidettään muutenhan ukkoa ei muistais kukaan . Ja ikä tekee lausunnoista höppänämpiä mutga sallittakoln ny sekin vanhuksen viriketoimintana,siinä mämminsyönnin lisänä.
- Anonyymi
Se oli ennen häpiä losottaa vettä tarpeettomasti
- Anonyymi
Antaa miehen höpistä ja pölyistä. Tulee hänelle hyvä mieli.
- Anonyymi
Jaa kun ei puhele että käy kymmenen kertaa paskalla päivässä
- Anonyymi
Kohta tuo paskallakäyntikin on iltasanomissa
- Anonyymi
Kurikan vesi-infrastruktuuri on ylikuormittunut näistä tapahtumista
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kurikan vesi-infrastruktuuri on ylikuormittunut näistä tapahtumista
aineenvaihunta ainaki toimii
onko seki pääasia - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
aineenvaihunta ainaki toimii
onko seki pääasiaTällaista vesisaastutusta ei ole venäjälläkään
- Anonyymi
Ruotsissa on jo jouduttu rajoittamaan veden käyttöä kasteluun ja voi olla että meillekin tulee vedenkäyttökieltoja "ei saa losottaa niin s-tanasti"
- Anonyymi
Olen periaatteesta eri mieltä, muutenhan kuuluisin joukkoon enkä olisi itsenäinen omillaan pärjäävä yksilö.
- Anonyymi
Haluat siis kritisoida aloitusta?
- Anonyymi
Kas kun ei kehu että vetelee käteen kymmenen kertaa päivässä. Onnistuu varmaan sekin.
- Anonyymi
Onko mustalaismarkus osallisena tässä kilvassa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745349Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011233Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369711Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236511Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282222- 371619
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261510