Ensimmäinen Wagner-Troijalainen tunnustelija on saapunut maahamme.
Wagner-sotilas on Suomen viranomaisten hallussa. Rajavartiolaitos sai henkilön kiinni rajan läheisyydestä. Hän haki turvapaikkaa
Wagner-sotilas on Suomen viranomaisten hallussa. Rajavartiolaitos sai henkilön kiinni rajan läheisyydestä. Hän haki turvapaikkaa
Vastaukset 9
Vanhimmat
Hienoa! Tarvitaan viellä enemmän! Jenkit on jo maassamme joten tarvitaan voimaa ajaa trumppi pois suomesta ja parkanon asetukikohdasta( supolle sen verran että tuo asetukikohta on ihan julkista tietoa ja jokainen voi sen tarkistaa)
Ns.loikkari taitaa olla meille heitetty koepallo.🤔
Katsovat Miten ns.asiantuntijat ja media juoksee koepallon perässä ja antavat lausuntoja.🥳
Nooh, täällä on kymmeniä tuhansia ukrainalsisia tiedustelijoita. Olen enemmän huolestunut heistä. Mutta mielenkiintoista, että arvostat yksityäisen venäläisen tiedustelijan noin korkealle. Kertoo ukrainalsisten kyvyttömyydestä.
Täällä tosiaan on jo kymmeniä tuhansia ukrainalaisia väliaikaisen pakolaisstatuksen nimissä. Siis onneksemme vain väliaikaisen pakolaisstatuksen nimikkeellä.
On muistettava, että ne ovat venäläistaustaisina aina uhkatekijä isänmaallemme.
Ja jos venäläiset olisi todella halunneet kukistaa diktaattorin, olisi se jo tapahtunut. Mutta kun ei ole haluakaan.
Putin on naZi.
Putin jahtaa niitä sotaan, joten niiden on pakko hakeutua pois Venäjältä. Vankilaan ne tietysti joutuvat, mutta vankilaolot ovat täällä sitä luokkaa, että tuntuu täysin lomalta.
Suomen oikeuslaiton on täysin hampaaton venäjän lähettämien wagnerloikkarien kanssa joten ehkä Ukraina voisi lähettää omia siivouspartioita Suomeen hoitamaan nuo siviilien murhiin syyllistyneet valeloikkarit pois päiväjärjestyksestä?
Hyvin toimii käännytyslaki.